На яку пенсію зможуть розраховувати ФОПи і заробітчани: міністр соцполітики підрахувала суму виплат

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, на яку пенсію можуть розраховувати ФОПи в Україні. Так як вони сплачують внески з мінімальної зарплати, то можуть в майбутньому отримувати лише мінімальну пенсію. І це за умови наявності необхідного стажу.

За словами міністра, ФОПи можуть платити й більші податки, ніж з мінімальної зарплати, але цього ніхто не робить. Щоб якось мотивувати суб’єктів господарювання, міністр пропонує ввести накопичувальну систему для фізосіб-підприємців, щоб вони могли обирати: або платити мінімальний внесок і бути на мінімальній пенсії, або добровільно платити більше, і отримувати вище пенсію.

Через надмірне навантаження на бізнес часто штатні співробітники в Україні працюють як ФОПи. І якщо накопичувальний рівень для цієї групи зробити добровільним, то така категорія найманих працівників залишиться без накопичувальної пенсії не за власним бажанням, вважає міністр.

“Це проблема. І, напевно, на неї ще не звернули належної уваги. Нам з авторами законопроекту про накопичувальний рівень над цим потрібно ще працювати”, – зазначила Лазебна.

Окрема категорія отримувачів пенсій в Україні – заробітчані. Вони отримують виплати на спеціальних умовах. Щодо майбутніх пенсій тих, хто зараз працює за кордоном, Марина Лазебна розглядає два сценарії.

У першому випадку офіційно працевлаштовані громадяни показують свій дохід, підтверджують стаж за кордоном та згідно з договором про взаємне пенсійне забезпечення людей, які живуть в одній країні, а офіційно працювали в іншій, отримують пенсію зі сторони України.

У другому випадку, коли люди офіційно непрацевлаштовані або не знають про такі свої права, вони можуть розраховувати на соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію. Також можна докупити страховий стаж.

 

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...