В Україні пропонують ввести податок на доходи нянь, доглядальниць, фотографів, дизайнерів та інших самозайнятих осіб, які надають певні послуги або виконують роботи самостійно і без реєстрації ФОП, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
Йдеться про законопроєкт №5046. Він був зареєстрований у Верховній Раді 8 лютого 2021 року. Ініціатори: Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”), Данило Гетманцев (“Слуга народу”), Дмитро Наталуха (“Слуга народу”) та інші.
Розрахунок податку буде проводитися на основі даних, внесених платником на порталі “Дія” або через електронний кабінет. Туди ж будуть приходити повідомлення від податкового органу про необхідність сплати податку.
Платити податок зобов’яжуть фізичних осіб, які надають такі послуги:
викладацька діяльність:
дизайнерська діяльність;
діяльність у сфері фотографії;
надання послуг перекладу;
професійна, наукова та технічна діяльність;
надання послуг догляду;
приготування їжі і виробництво кондитерських виробів на замовлення;
індивідуальна художня діяльність;
ремонт комп’ютерів, побутових виробів та предметів особистого вжитку;
електромонтажні, водопровідні, будівельно-монтажні і ремонтні роботи;
діяльність із прибирання;
послуги домашньої прислуги;
надання ландшафтних послуг;
технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;
надання послуг таксі та перевезення речей;
прокат побутових виробів і предметів особистого вжитку;
надання в оренду або суборенду розташованих в Україні житлових приміщень.
Ставку податку для отриманих доходів пропонується застосовувати на рівні 5%, але за тієї умови, що річна сума не буде перевищувати 100 мінімальних зарплат. Зазначимо, що платники податку будуть звільнені від сплати єдиного соцвнеску.
Реалізація проєкту має на меті легалізацію діяльності фізичних осіб, які надають послуги іншим особам особисто без використання праці найманих працівників і отримують за зазначені послуги готівкові грошові кошти, і створення сприятливих умов для сплати податків зазначеними особами. Плата податків сприятиме збільшенню надходжень до бюджету завдяки “виходу з тіні” громадян, які отримують доходи в готівковій формі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook