Як навчатимуться діти після локдауну: все про режим роботи шкіл в Україні з 25 січня

Вже зовсім скоро, 25 січня завершується локдаун. Багатьох турбує питання про те, як навчатимуться у школах діти і чи взагалі всі школи підуть на навчання. В цій статті розповімо про те, що відомо про режим навчання в школах України з 25 січня — після завершення локдауну.

Чи точно скасують локдаун — і що замість нього?
Швидше за все так. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та очільник МОЗ Максим Степанов за останні дні кілька разів заявили, що поки немає необхідності продовжувати локдаун, запроваджений на період 8−24 січня.

«З 25-го [січня] ми перейдемо, ймовірно, до помаранчевої зони, яка діяла до запровадження цих правил», — пояснив Шмигаль. За його словами, такий формат карантину точно триватиме до кінця лютого і, скорше за все, Кабмін продовжить його до 31 березня тією ж постановою.

А Степанов пояснював, що після завершення локдауну в Україні «певний проміжок часу» діятимуть загальнонаціональні карантинні обмеження (помаранчева зона — прим.ред.), після чого країна може перейти до адаптивного карантину (різні зони в залежності від рівня захворюваності).

Які правила для шкіл передбачає помаранчева зона?
Коли восени 2020 року правила помаранчевої зони карантину поширили на всю територію України, для навчальних закладів діяли такі обмеження:

заборона навчання в групах понад 20 осіб (окрім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти — тобто шкіл це правило не стосувалося);
заборона відвідувати заклад, якщо на самоізоляції перебувають понад 50% учнів чи студентів (такі школи тимчасово закривали на карантин, за таким же принципом відправляли на дистанційне навчанні окремі класи, де хворіють понад 50% учнів).
У школах мали бути встановлені дезінфектори, для всіх працівників був передбачений щоденний температурний скринінг, а за станом здоров’я дітей мали стежити викладачі та медсестри.

Читайте також  Учителя можуть звільнити за аморальний проступок і булінг

Масковий режим був передбачений при вході до школи та в коридорах, на уроках вчителі могли використовувати захисні екрани.

Батьки та сторонні особи до шкіл не допускалися.

Тобто школи з 25 січня працюватимуть як зазвичай?
Ймовірно, лише частина класів, але поки це невідомо остаточно. З огляду на останні заяви міністра освіти Сергія Шкарлета, у Кабміні досі триває дискусія з цього приводу та консультації між спеціалістами Міносвіти, МОЗ та епідеміологами.

Шкарлет заявив, що відстоюватиме такий принцип роботи шкіл після 25 січня:

для молодших школярів (учнів 1−4-х класів) — повернення до традиційного повноформатного навчання в оффлайн-режимі;
для випускників (9-ті та 11-ті класи) — щонайменше змішана форма навчання (комбінація очної та дистанційної форм), оскільки їм необхідно готуватися до ЗНО та ДПА;
для решти учнів — «маємо бажання та наміри також відновити повноформатне або змішане навчання», заявив міністр.
Водночас міністр наголосив, що фінальне рішення буде за Кабміном.

«На жаль, ухвалення остаточних рішень з окресленого питання не залежить від однієї особи: міністра освіти і науки або міністра охорони здоров’я», — говорить міністр освіти і науки України.

За матеріалами НВ.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...