Повний локдаун в Україні вводять із 25 грудня

В Україні з вечора 24 грудня почне діяти повний локдаун, а вже 25 числа буде перший день повного карантину. Через таку затримку кількість хворих може досягти 30 тис. осіб на добу, а кількість смертей збільшиться на 16 тис.

Кількість хворих на коронавірус зростатиме

Про це з посиланням на джерела в Кабміні кажуть у матеріалі OBOZREVATEL. Оголосити локдаун планують до 15 січня. Зокрема, це рішення пов’язане з тим, що багато компаній саме в цей період ідуть на різдвяно-новорічні канікули. Але якщо чекати ще стільки часу, то кількість хворих до кінця грудня може досягти 30 тисяч на добу, а смертність (тільки за офіційними даними) зросте із 200 до 500 осіб. Якщо ж ввести локдаун в Україні просто зараз, то це дасть змогу врятувати життя тисяч громадян.

Повний локдаун в Україні вводять із 25 грудня, можуть померти ще 16 тис. осіб

Розгляньмо два варіанти розвитку.

Перший: локдаун введуть тільки з 25 грудня. Урешті, якщо нинішня динаміка не буде погіршуватися, уже через тиждень в Україні буде 17,7 тис. нових випадків, а до 25 грудня – уже 30,5 тис. на день.

Результат: щодня від коронавірусу вмиратимуть до 504 осіб, медикам доведеться вибирати, кому рятувати життя, а загальна кількість смертей збільшиться до 33 тисяч випадків (поки що 12,3 тисячі). До того ж смертність збільшуватиметься, тому що ні кисню, ні місць у лікарнях, ні медичного персоналу не вистачатиме.

Другий: локдаун введуть, наприклад, із 1 грудня. Якщо українці дотримуватимуться обмежень, як це роблять у країнах ЄС, наприклад в Ірландії, уже через тиждень кількість випадків може скоротитися на 45%. У результаті статистика може показати всього 6,7 тис. нових випадків коронавірусу. До 25 грудня кількість випадків скоротиться до 2,2 тис. осіб на день.

Читайте також  Ринок землі: українці підтримали легалізацію і референдум

Результат: замість 504 осіб умиратиме 40 людей на день. Тобто кількість смертей знизиться в 12,6 раза!

Зазначимо, прессекретарка президента Юлія Мендель 30 листопада підтвердила ймовірність локдауну, однак, за її словами, дат ще немає.

Зі свого боку міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в грудні локдаун вводити не збираються. Також не планують продовжувати і карантин вихідного дня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.