Вчені виявили два нових коронавіруси: наскільки вони небезпечні

Дослідники повідомили, що вони виявили коронавіруси, які тісно пов’язані з SARS-CoV-2. Вірус підковоподібних кажанів, зберігався в морозильній камері в Камбоджі.

Одночасно група вчених з Японії повідомила про виявлення ще одного близькоспорідненого коронавіруса − також виявленого в замороженому посліді кажанів.

Про це повідомляє видання The Nature.

Ці віруси є першими відомими родичами SARS-CoV-2, виявленими за межами Китаю, що підтримує гіпотезу Всесвітньої організації охорони здоров’я про тваринне походження пандемії. Переконливі докази припускають, що SARS-CoV-2 зародився у підковоподібних кажанів, але передається він безпосередньо від кажанів до людей або через проміжного господаря, залишається загадкою.

Вірус в Камбоджі був виявлений у двох підковоподібних кажанів Шамеля (Rhinolophus shameli), спійманих на півночі країни у 2010 році. Геном вірусу ще не був повністю секвенований − і його відкриття не було опубліковано, що ускладнює встановлення його повного значення для пандемії.

Вчені вважають, що нові коронавіруси допоможуть визначити природу виникнення і передачі коронавіруса від кажанів до людини. Для того, щоб новий коронавірус був близьким родичем SARS-CoV-2, необхідно довести схожість приблизно на 97%. Але новий вірус може бути більш віддалено пов’язаний, і в цьому випадку його вивчення допоможе вченим дізнатися більше про різноманітність в цьому сімействі вірусів, каже Етьєн Симон-Лорьер, вірусолог з Інституту Пастера в Парижі, який планує секвенувати вірус.

Так йде справа і з іншим вірусом, який отримав назву Rc-o319, ідентифікованим у маленької японської підковоподібної летючої миші (Rhinolophus cornutus), спійманої у 2013 році. Цей вірус схожий на коронавірус SARS-CoV-2 на 81%. Такий відсоток схожості не дає можливості дослідити механізм виникнення пандемії.

При цьому вчені вважають знахідки корисними: новий коронавірус дає уявлення про те, що сам по собі вид вірусів досить популярний.

Читайте також  ”Він хворий і заразний”: Скандал навколо школи у Львові не вщухає

Поки що дослідники не можуть точно сказати, чи стануть нові коронавіруси небезпечні для людини та чи зможуть вони викликати нову пандемію на планеті.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...