У Раді Європи попередили Україну про наслідки у разі ухвалення проєкту Зеленського

Керівники двох інституцій Ради Європи, відповідальних за питання антикорупції та верховенства права – GRECO та Венеційської комісії відповідно – розкритикували законопроєкт Зеленського про подолання конституційної кризи та письмово закликали Верховну раду не ухвалювати його.

Про це йдеться у листі, що є у розпорядженні “Європейської правди”.

У Раді Європи заявили, що знають про конституційну кризу в Україні і погоджуються із тим, що боротьба з корупцією в судовій системі необхідна, але просять зважити інші шляхи виходу з цієї кризи.

“Зусилля України щодо боротьби з корупцією потрібно продовжувати та активізувати відповідно до Конституції країни та міжнародних зобов’язань та, зокрема, рекомендацій Групи держав проти корупції Ради Європи (GRECO). Венеціанська комісія також наполягала на важливості боротьби з корупцією в Україні, зокрема в судовій системі”, – йдеться, зокрема у листі Джанні Букіккіо та Мартіна Мрчели, президентів ВК та GRECO.

Автори листа також наголосили, що “повністю згідні з важливістю забезпечення суспільної довіри до КСУ”, і так само підкреслили важливість довіри до інших державних органів.

Втім, обраний законопроектом Зеленського шлях вони вважають неприйнятним.

“Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції та основного принципу поділу влади.

Порушення Конституції, навіть у разі якщо воно має під собою, можливо, поважну причину, не може мати наслідком конституціоналізм та повагу верховенства права, які є принципами боротьби з корупцією.

Ми розуміємо, що перед вами (українською державою) стоїть дуже серйозний виклик, і ми не недооцінюємо необхідність своєчасних, твердих і рішучих дій. Проте ми закликаємо вас врахувати несприятливі, глибокі та довгострокові наслідки для вашої країни можливого поспішного рішення про звільнення суддів КС. Ми рекомендуємо вам вивчити можливі альтернативні шляхи”, – йдеться у документі.

Читайте також  Смерть 8-річного Михайлика від COVID-19: Комісія перевіряє, чи вчасно дитині надали допомогу

Раніше МЗС України розпочав консультації із партнерами про “подолання наслідків” рішення КСУ.

Про те, як іншим державам вдавалося оновлювати свої конституційні суди за подібних криз, читайте у статті Конституційне оздоровлення: як Молдові та Вірменії вдалося перезавантажити КС.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...