
Натомість, за словами директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, Франківськ вважається одним із найкраще освітлених міст України. Проте, каже, недоліків ще дуже багато. Зазначає, що цьогоріч з міського бюджету виділили на електромонтажні роботи 6 млн 212 тис грн.
«Якщо порівнювати з минулим роком — то це більше як мінімум у шість разів», — говорить він.
Тепер велику увагу, каже Смушак, приділяють пішохідним переходам. Над «зебрами» ставлять спеціальні опори, розміщують світильники з яскравим світлом.
«До кінця року маємо закінчити 13 таких переходів: Довженка, Петлюри, Коновальця, Франка, Василіянок і т.д.», — повідомив Смушак.
Освітлюють нові сквери — на Сахарова, Вовчинецькій, у мікрорайоні Пасічна. З останнього, до речі, через пару днів після відкриття невідомі вкрали електроопори. Мер Руслан Марцінків на оперативній нараді доручив встановити там відеокамери. За будь-яку інформацію про злодіїв обіцяли 10 000 грн винагороди. Однак нікого не знайшли і чи знайдуть — складне запитання.
Максимум через три місяці, каже Михайло Смушак, зроблять освітлення Німецького озера в Пасічній. З міського бюджету на це виділили 395 тис грн. Зараз йдеться про пішохідний місток і острів, а наступного року — по всьому периметру водойми. Крім того, за словами директора департаменту, в планах є реконструкція освітлення пішохідного мосту через Бистрицю Солотвинську.
За два тижні вперше в місті зроблять масштабне освітлення від альтернативних джерел енергії. Це буде на кільці Мазепи-Крихівецької-Набережної. На ліхтарях стоятимуть сонячні батареї.
«Воно не вийшло дорожче, — говорить Смушак. — Якби ми робили звичайне освітлення, то треба прокладати кабелі, перекопувати вулиці, а потім відновлювати асфальт. А цей проект себе окупає, бо буде 100% економії електроенергії».
До кінця року хочуть підсвітити фасади деяких пам’яток архітектури. На це виділили 300 тис грн. Однак підсвічуватимуть лише ті, що мають належний вигляд.
Міська влада має договори з НЕФКО — європейською корпорацією, що підтримує різні екологічно важливі проекти. Вони, до слова, допомогли встановити ліхтарі на площі Міцкевича і у сквері Руської Трійці.
Та, за прогнозами Михайла Смушака, щоб забрати з карти міста «темні плями», треба ще 5-6 років.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook