Влуплять ціни як у Європі: українців вирішили позбавити вищої освіти, вартість зроблять космічною

В Україні мають намір підняти вартість вищої освіти.

В Україні мають намір підняти вартість вищої освіти
Заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький переконаний, що вища освіта в Україні має бути дорогою. При цьому він порівняв вартість року навчання у наших та зарубіжних ЗВО. Про це йдеться у Телеграм-каналі.

При цьому він розповів, як можна збільшити оплату праці викладачам. Чиновник зазначив, що система грантів, які будуть видавати студентам на здобуття вищої освіти, призведе до того, що освіта стане дорожчою.

«Якісна освіта має бути дорогою. Я не уявляю, як можна підготувати будь-якого спеціаліста вищої освіти за 25 000 гривень. А у нас є вищі освіти, які таке пропонують. Здебільшого вони приватні, але таки 25 000 гривень: приходь і плати. Це просто покупка диплома», – заявив Вінницький.

Він також розповів, враховуючи статистичні дані, скільки коштує навчання у вишах у Європі.

«Навіть у найбідніших країнах Європи (це Румунія та Болгарія) менш ніж за 3000 євро не буває підготовки. 3000 євро – це найменше. А коли ми говоримо про Німеччину, то це 6000-8000 євро на рік, щоб підготувати одного студента. Сьогодні у нас середня ціна – 1000 євро», – додав заступник Лісового.

Де-факто, за його словами, виходить 46 тисяч – 47 тисяч гривень. А це означає, що в Україні викладачі мало заробляють, а освіта – низької якості, бо, очевидно, викладачі не надто зацікавлені. Тому потрібно підіймати середню вартість підготовки одного фахівця.

Часто підготовка до вступної кампанії супроводжується стресом. Впоратися з ним допоможуть в Optima Academy на курсах підготовки до ЗНО та НМТ. Індивідуальний підхід, акцент на необхідних предметах, систематизація навчання та заповнення прогалин у знаннях – усе аби абітурієнт був упевнений у своїх знаннях.

Читайте також  Семеро випускників прикарпатських шкіл отримали по 200 балів на ЗНО з англійської, з української – один

Він також заявив, що держава не має більше грошей, щоб туди вкладати. Тому потрібно створювати систему співфінансування. Частково кошти залишатимуть держскарбницю, частково – приватний сектор. І таким чином освіта стане дорожчою та якіснішою.

При цьому урядовець додав, що це тривалий процес, але треба підіймати середню вартість підготовки одного студента.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.