“Кінцівки роздуває, а біль у центрі тіла – нестерпний, вірус проявив свою суть”: медики про наслідки штаму “Омікрон”

В усьому світі та Україні нестримною ходою продовжує ширитися штам “Омікрон”. Медики глибоко занепокоєні новим викликом, який було кинуто медичній системі в різноманітних державах. Також дослідники повідомляють про нетипові ускладнення, які почав викликати вірус у простих інфікованих людей.

Як інформує “Obozrevatel”, співробітники медичного центру “Шиба” в Тель-Хашомері в Ізраїлі повідомили про перший у країні випадок міокардиту – запалення серцевого м’яза, пов’язаного з інфекцією, спричиненою штамом Омікрон. Захворювання виникло у 43-річного чоловіка.

Професор Шломі Матецкі, експерт із кардіології в лікарні, зазначив, що це “тривожна подія, про яку нам треба подумати”. За його словами, зараз пацієнт перебуває в реанімації під наглядом.

У медичному центрі також повідомили, що чоловік був повністю вакцинований ще в серпні 2021 року, здоровий і не мав жодних захворювань.

У матеріалі наголосили, що попередні варіанти вірусу викликали міокардит та перикардит (запалення вистилки навколо серця). У дуже поодиноких випадках ці захворювання також були викликані вакцинами з використанням технології мРНК, особливо у молодих чоловіків.

Наразі в Ізраїлі спостерігається масовий сплеск інфекцій, викликаних вірусом Омікрон, водночас чиновники охорони здоров’я сподіваються, що він виявиться м’якшим і викличе менше госпіталізацій, ніж попередні хвилі.

Зазначимо, міокардит – захворювання, яке характеризується гострим або хронічним запальним процесом у серцевому м’язі, міокарді. Воно небезпечне ускладненнями у вигляді порушень ритму, серцевої недостатності, кардіосклерозу і навіть раптової серцевої смерті.

Типових ознак запалення серцевого м’яза немає. Однак у деяких випадках виявляються симптоми швидко прогресуючої серцевої слабкості. Водночас не лише погіршується загальний стан потерпілого, а й з’являється така клінічна картина:

задишка;

відчуття тиску чи біль у грудях;

серцебиття;

порушення серцевого ритму;

блідість через нестачу кисню в крові;

Читайте також  Чотири години провела у приймальні: на Прикарпатті померла жінка, якій відмовили у госпіталізації (відео)

набряк або збільшення селезінки та печінки;

набряклість нижніх кінцівок.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.