Польща першою у світі запустила виробництво препарату проти COVID-19: вже готова перша партія

Польська компанія Biomed Lublin стала першою у світі, яка запустила виробництво препарату проти коронавірусу. Скоро його почнуть тестувати на інфікованих громадянах країни.

Препарат виготовляють на основі антитіл тих людей, які вже перехворіли на коронавірус, повідомляє Оnet.

Робота над створення препарату тривала від березня. Ліки розроблені на основі плазми інфікованих, які подолали хворобу. Польський сенатор Гжегож Челей заявив, що Польща є єдиною країною у Центральній і Східній Європі, яка має необхідні технології для виробництва цього препарату.

Новий засіб для лікування коронавірусу являє собою розчин в ампулах. Він призначений для внутрішньом’язового введення. Вважається, що антитіла людей, які перехворіли на коронавірус, допоможуть іншим інфікованим.

Компанія не повідомляє, скільки вартує розробка та виробництво ліків. Але відомо, що розробники отримали грант у розмірі п’ять мільйонів злотих. Це приблизно 37 мільйонів гривень.

Як повідомляє Польське радіо, процес розливання першої партії препарату завершився. Раніше ефективність засобу вивчили у лабораторії професора Кшиштофа Пирця з Малопольського центру біотехнологій у Кракові.

Тепер препарат повинен пройти клінічні випробування на хворих пацієнтах. Їх будуть проводити лікарі у Любліні, Битомі, Білостоку та Варшаві.

Розробники заявили про ефективність препарату

Під час пресконференції, присвяченій польському препарату, Кшиштоф Пирць заявив, що ліки здатні зупинити поширення вірусу.

“Результати, що ми отримали, свідчать про те, що насправді ми зупиняємо вірус на дуже високому рівні, що дозволяє нам сподіватися, що підготовлений продукт відповідатиме сподіванням усіх нас”, – заявив професор.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.