Імунітет до COVID-19 є «крихким» і «недовговічним», – імунолог

За словами Денні Альтмана, професора імунології в Імперському коледжі Лондона, в містах, де виникли випадки зараження вірусом КПК*, можливо, тільки 10-15% населення придбають імунітет, пише CNBC.


Про це передає epochtimes.com.ua.

«Імунітет до цього вірусу виглядає досить крихким — схоже, що у деяких людей на декілька місяців з’являються антитіла, а потім вони можуть ослабнути, тому не схоже, що потрібно на це сильно розраховувати, — говорить професор. — Це дуже підступний вірус, імунітет дивний і, більш того, недовговічний».

Професор Альтман також поставив під сумнів успіх стратегії «колективного імунітету», коли допускається деякий вплив вірусу на людей для того, щоб імунітет сформувався серед населення в цілому. На такий метод профілактики посилаються шведські чиновники охорони здоров’я, але з цього приводу досі ведуться дискусії.

У багатьох країнах світу намагаються розробити вакцину проти вірусу, однак експерти все ще не впевнені, чи можуть антитіла, які з’являються у людей, що перехворіли на COVID-19, створити імунітет проти повторного зараження.

Минулого місяця радник Білого дому з питань охорони здоров’я доктор Ентоні Фаучі припустив, що, якщо COVID-19 буде вести себе, як інші коронавіруси, тоді імунітет від антитіл або вакцини, «ймовірно, не буде тривалим».

7 липня Альтман заявив, що очікує другу хвилю епідемії. Хоча уряди різних країн краще підготувалися до нового спалаху інфекції, ситуація все ще «дуже і дуже лякає».

«Будь-хто, хто думає, що він [вірус] став слабкіший або зник, або що проблема вирішиться сама собою, лише обманюють себе, — сказав Альтман CNBC. — Він як і раніше дуже смертоносний вірус, він з легкістю заражає людей. І я думаю, що людство не звикло мати справу з такими реаліями».

Читайте також  “Більше не заразні”: у Південній Кореї зробили гучну заяву про пацієнтів, які повторно захворіли на коронавірус

Професор також підкреслив, що важко передбачити, коли, і взагалі чи знайдуть ефективну вакцину проти COVID-19.

«Найскладніше криється в деталях, отримати вакцину не так-то просто. Зараз випробовують більше 100 вакцин, і в процесі багато що може піти не так, як треба. Я поки не роблю ставок».

Альтман сказав CNBC, що багато вчених, імунологів та фахівців з вакцин «дуже налякані» пандемією.

*Вірус “КПК” — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.