На Тернопільщині померлих не ховають, доки рідні не погасять борги перед церквою

У селі на Тернопільщині Церква зажадала з сім’ї померлої людини сплатити її земні борги у грошовому еквіваленті. Про це розповіла користувачка і родичка померлого Наталія Деревяна.


Вона звернулася до громадськості з питанням про те, де ще є така “традиція” після смерті рідної людини йти не до священика, а до церковного касира, щоб оплатити борги на утримання церкви. При чому гроші повинні сплатити незалежно від доходів і відповідно до кількості членів сім’ї. Крім того, жінка зазначила, що таке нововведення вона бачить вперше в селі Грабовець.

До свого посту вона прикріпила папірець, вирваний із зошита в лінію, на якій від руки написано, на що повинен був здати померлий і його сім’я, а також перераховані суми заборгованості. Внизу стоїть синя печатка і підпис «церковний комітет».

Під постом жінки якийсь ігор Бенько написав, що потрібно звернути увагу на підпис на листку. Такі комітети були створені ще й СРСР і були потрібні для нагляду за священиками. При цьому він заявив, що священик тут ні до чого, так як комітети збирають з жителів сіл плату на утримання церкви, ремонти і виплату зарплати. Ці гроші збирають селяни. Також він зазначив, що якщо людина не ходила до церкви, то і похорони йому «не потрібні». Він висловив сумніви, що якби не здавали гроші через їх відсутність, то сім’ї померлого відмовили б у відспівуванні. Він порадив звернутися до єпархії.

Також в коментарях порадили звернутися до іншого священика і не замислюватися над цією «пісюлькою», так як комітети ще не приватизували священиків і кладовища. Також користувачі зазначили, що Отцю Василю з села Грабовець і тому, хто писав цей папірець має бути соромно. Вони можуть стати героями новин на ряду зі священиком, який привітав Путіна з днем Ангела.

Читайте також  Священик, якого звинувачують у крадіжці грошей, за день купив дві квартири у Франківську

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.