Зеленський вніс у Раду терміновий законопроєкт про референдум

До Верховної Ради внесено законопроєкт президента України Володимира Зеленського “Про народовладдя через всеукраїнський референдум”.

Документ №3612 зареєстровано у парламенті 9 червня як невідкладний, свідчать дані на сайті Верховної Ради.

 

У відомостях про законопроєкт зазначається, що він уже переданий на розгляд керівництва українського парламенту. За деякий час був оприлюднений і сам текст документу та супровідні матеріали до нього.

Згідно із законопроєктом, всеукраїнський референдум пропонується проводити в таких випадках:

затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України;

вирішення питання загальнодержавного значення;

зміна території України;

втрата чинності законом України або окремими його положеннями.

“Ключовою новацією законопроєкту, яка виділяє його серед інших, які реєструвалися у Верховній Раді, є визначення можливості введення електронних процедур при організації та проведенні всеукраїнського референдуму, зокрема електронних голосувань”, – зазначено у пояснювальній записці до документу.

Зокрема, у законопроєкті пропонується для організації та проведення всеукраїнського референдуму створити автоматизовану інформаційно-аналітичну систему з метою забезпечення електронного голосування.

Норми про введення процедур електронних голосувань мають набути чинності після старту роботи цієї системи. Однак спершу має бути ухвалене відповідне рішення Центральної виборчої комісії, яке опублікують у газеті “Голос України” та на офіційному сайті установи.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.