Зарплата п’ять тисяч це не бідність – Зеленський про те, як будуть підвищувати виплати

Висновки ЮНІСЕФ про те, що в Україні за межею бідності опиняться 6-9 млн осіб, не коректні, бо вони застосовували європейські стандарти при оцінці добробуту працюючих і пенсіонерів. При цьому Кабмін вже розробляє програму підвищення мінімалки і перерахунку пенсій.

Про це на прес-конференції 20 травня заявив президент Володимир Зеленський. “Кабмін готує всі програми, щоб не було стільки бідних. Переведіть статистику ЮНІСЕФ в гроші. У нас прожитковий мінімум і середня зарплата менші. Це не зовсім адекватна інформація (в нормальному сенсі слова). Це все люди, які будуть отримувати десь 5 -6 тисяч гривень. Їх вважають бідними. Так, це дуже маленька зарплата в порівнянні з європейськими та американськими зарплатами. У них 250 доларів це мізер, у нас це теж мало, але не бідність. Зарплату ми збільшуємо, це завдання прем’єр-міністра. Найближчим часом він повинен показати программу збільшення мінімальної зарплати”, – заявив Зеленський.

Також він нагадав, що в 2020 році доплату в 500 грн отримали всі пенсіонери, які досягли віку 80 років, а в наступному році така норма торкнеться і тих, хто старше 75 років. При цьому на різке підвищення стандартів у держави, каже президент, грошей немає.

“Ми багато грошей повинні міжнародним кредиторам. Ми серйозна, але бідна країна, це потрібно визнати. Країна, яка повинна виплачувати мільярди щорічно. Не ми їх набрали, але будемо їх виплачувати. Ми не друкуємо гроші. Все, що можемо виплатити пенсіонерам, виплатимо”, – сказав Зеленський.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.