“Погрожували харкнути”: мер Івано-Франківська пояснив, чим його розлютили роми

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що група ромів, яку він розпорядився вивезти за межі міста, створювала соціальне напруження.

“Коли до тебе підходить людина без маски, хапає тебе за руку і каже: “Якщо ти не даси мені грошей, то я на тебе плюну, харкну”, – це створює соціальне напруження і дуже нестабільну ситуацію”, – розповів мер в ефірі ObozTV.

За словами градоначальника, група з близько 20 ромів прожівала в привокзальному парку, використовувала дітей для шахрайства, жебракувала в громадських місцях і повністю ігнорувала вимоги карантину.

У цьому контексті він нагадав про те, що в місті склалася небезпечна епідеміологічна ситуація. Станом на 23 квітня було зафіксовано 16 випадків смерті від коронавірусу, ще 4 смерті “на підтвердженні”.

“Очевидно, що правоохоронні органи повинні були здійснювати якісь дії. Законним шляхом було необхідно вирішити проблему дотримання карантину в місті Івано-Франківськ”, – заявив він.

Марцінків також повідомив про те, що ця група ромів, на відміну від інших жителів міста ромської національності, відмовлялася соціалізуватися.

“У місті проживає досить велика кількість ромів, в тому числі в будинку нічного перебування. Частина ромів працює на полігоні за трудовими договорами, ходять в наші заклади, школи, дитячі садки. У цьому немає проблеми. Проблема в тому, що дані особи не хотіли соціалізуватися і навіть отримувати допомогу”, – заявив мер.

За його словами, в будинку нічного перебування всім бездомним, в тому числі людям ромської національності, надається можливість переночувати, помитись, поїсти, отримати медичну допомогу і експрес-тест на коронавірус, але згадана група ромів відмовилася скористатися цими послугами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...