Франківський медик став співавтором міжнародних стандартів лікування носа та пазух

Вперше в історії двоє українських фахівців долучилися до розробки міжнародних рекомендацій щодо лікування захворювань носа та пазух. Серед авторів – іванофранківець Роман Фіщук.

Напередодні з’явилася оновлена версія документу – European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps 2020 – Європейський консенсус по риносинуситу та назальних поліпах (EPOS 2020).

Вперше з 2005 року, коли міжнародна наукова спільнота опублікувала перше видання цього документу, лікар-отоларинголог та керівник відділу клінічних досліджень центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська Роман Фіщук та Дмитро Заболотний, директор ДУ «Інститут отоларингології ім.проф.О.С.Коломійченка НАМН України», мали за честь виступити співавторами EPOS 2020.

У даному документі автори зібрали всі достовірні дані результатів клінічних досліджень та актуальні рекомендації щодо менеджменту даних захворювань. Окрім цього, з’явилися розділи по лікуванню риносинуситів у дітей та можливості хірургічного лікування даного стану.

Роман Фіщук долучився одразу до кількох напрямків роботи над документом.

“Я провів частину Європейського дослідження (GALEN) серед 5000 жителів Івано-Франківська щодо поширеності риносинуситу та алергії. Також був відповідальним дослідником в декількох міжнародних дослідженнях, на основі результатів яких і був написаний документ. Також брав участь у огляді та редакції документу”, – розповів Фіщук “Галці”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.