Франківськ у боргах

Економіка не терпить популізму: неефективне управління Івано-Франківськом завдає місту великих втрат.

Міська влада рапортує тільки про те, що додає їй рейтингу. Франківці дізнаються про результати роботи мера та його команди з бігбордів та численних телерадіоефірів Марцінківа, а тим, що насправді відбувається, цікавиться і знає значно менша аудиторія.

Руслан Марцінків та його команда прийшли до влади в “золотий час”. Не тільки виграли вибори, а успадкували місто в час, коли саме стартувала реформа децентралізації. Це означає, що вперше з часів незалежності України в міському бюджеті з’явилися солідні гроші, що не в Києві визначали, скільки нам дати і на що, а міський голова і його команда отримали доступ до великих фінансових ресурсів. Бюджет міста зріс в кілька разів. Якщо говорити з прізивщами, то голова бюджетної комісії Роман Онуфріїв є головним “політичним фінансистом” міста. Його слово часто вирішальне в питаннях, на який округ виділити кошти, ремонт якої вулиці профінансувати. Тому якщо у вас в дворі чотири роки нічого не робиться, запитайте у нього, чим не угодили. Мабуть, як свого часу висловився один із членів команди Марцінківа, ви обрали “неправильного” депутата, тобто не однопартійця Марцінківа і Онуфрієва.

Чотири роки міська влада децентралізацію подає як власний успіх. Якось не дуже це по-християнськи, але, схоже, “патріотам” можна. По факту ж ніякого прориву завдяки зусиллям міської влади не відбулося: не з їхньої заслуги з’явилися гроші в бюджеті, тому у вашому дворі почали класти бруківку, трохи ремонтують дороги і почали міст на Пасічну.

На щастя, не все залежить у Франківську від влади: місто розивається зусиллями бізнесу. Нехай не завжди продумано, дещо хаотично, працює будівельна галузь. Розвивається торгівля, ресторанний бізнес, ІТ-сфера тощо. Але це заслуги не влади, це інвестиції і праця людей.

Читайте також  На чотири дні у Франківську заборонять рух транспорту у середмісті

Натомість, від влади ми сьогодні чи не щодня чуємо, які складні часи нагрянули на Івано-Франківськ. Ще рік-два тому цього не було, а тепер – просто кінець світу. Так, є об’єктивні причини: в державі загалом складні часи – спроби згортання децентралізації, не припиняється війна, неефективний уряд, спад виробництва. Але є й інші причини наших місцевих проблем – це марнотратство і розбазарювання бюджету і майна громади, нееефективний менеджмент, провальна кадрова політика, відсутність стратегії і турботи про сталий тривалий розвиток міста, а натомість зосередження на діях, що вже і негайно додають до рейтингу чинної влади. А що буде з містом далі, вже в найближчі роки – не надто хвилює владу.

Тому сьогодні Івано-Франківськ – це місто-боржник, яке не розраховується з бізнесом за виконані роботи, боргує ЄСВ за працівників освіти та медицини, недофінансовує комунальні підприємства. За інформацією департаменту фінансів станом на 1 січня 2020 року борг за надані послуги та товари становить понад 75 мільйонів гривень. 60 мільйонів боргують по ЄСВ. Про ще недавно улюблену тему мерії – міст на Пасічну – сьогодні говорять значно рідше: роботи там зупинені півроку тому.

Як безнадійний боржник, ця влада сподівається, що розрахується з боргами з нової позики. Про неї всі думки і сподівання. Як місто буде заробляти і повертати кошти – ніхто не знає, про це просто не говорять, а за подібні питання ледь не записують у вороги нації.

Цікаво, втім, що, якщо з грошима на господарські потреби в місті сутужно, то на що грошей не шкодують – це на піар мера та його команди. Борди, десятки наметів по місту, партійні газети – це, мабуть, витрати вдячних однопартійців. Але всі ці свята і рекорди в оточенні агітнаметів і забрендовані символікою правлячої партії, щоденні радіо- і телеефіри, в яких франківцям розказують, який мер прекрасний, а центральна влада кака, – ця вся “радість” оплачується з кишень самої аудиторії, тобто з міського бюджету.

Читайте також  Оголосять про це на Великдень! Переможниця “Битви екстрасенсів” передбачила закінчення війни, але на умовах, які не сподобаються людям

Свято популізму закінчиться. Бо на відміну від виборців, кредиторів не цікавлять солодкі байки і рекордні баноші. Розрахуватися доведеться рано чи пізно. І не важко здогадатися, що за помилки влади розплачуватися доведеться громаді.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.