На Прикарпатті почали фіксувати на відео складання іспитів на водійські посвідчення

На Прикарпатті навчальні автомобілі обладнали камерами, які фіксують дії кандидата у водії на дорозі та ситуацію в салоні. Загалом застосовують 11 мобільних приладів (Івано-Франківськ – 3, Калуш – 3, Коломия – 3, Снятин – 2).

З нового року в Україні запрацювала відеофіксація практичного іспиту на право керування авто. Відеокамери мають встановити у кожному навчальному авто. Процедура складення практичного іспиту на право керування стала більш прозорою: екзамен почали фіксувати за допомогою технічних засобів контролю (застосування відеофіксації), що встановлюватимуться в екзаменаційному авто.

Перед початком проведення практичного іспиту екзаменатор ТСЦ МВС повідомляє прізвище ім’я по батькові кандидата, на яку категорію проходитиме здача, також які вправи виконуватимуться та модель, державний номерний знак автомобіля, на якому буде проводитись іспит,

Нововведення допоможе уникнути можливих суперечностей під час складення іспиту та виявити правопорушення водія. У разі суперечностей кандидат у водії матиме можливість оскаржити результати іспиту.

Строк зберігання вивантаженої інформації з відеореєстратора становитиме 10 діб. Обов’язковою є відеофіксація іспитів з 2020 року, а відмова кандидата у водії від відеофіксації іспиту стане підставою для його недопуску до складення практичного іспиту.

Іспити на право керування транспортним засобом є однією з найбільш популярних послуг у сервісних центрах МВС: наприклад, у 2019 році в Івано-Франківській області було вперше видано 21 126 водійських посвідчень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.