Активісти закликають посилити заходи безпеки на небезпечних поворотах на Яремчанщині

Громадська організація “Безпечні Карпати”, на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”, підготувала звернення до дорожніх служб щодо необхідності вдосконалення дорожньої інфраструктури на двох небезпечних поворотах на Яремчанщині.


Мова йде про гірські ділянки автомобільного шляху національного значення Н-09, на яких регулярно трапляються дорожньо-транспортні пригоди. Знаходяться вони в місті Яремче (серія фото А) і між селами Микуличин і Татарів (серія фото В).

У громадській організації зазначають, що обидва повороти мають характерні особливості, які відносять їх до категорії небезпечних, а саме: значний перепад висоти між початком і завершенням поворотів через особливості рельєфу, гострий кут траєкторії руху, вплив волого повітря внаслідок їх близького розташування до річки Прут та різкі перепади температури навколишнього середовища протягом доби.

Сукупність усіх вищезгаданих факторів і традиційне недотримання водіями швидкісного режиму призводять до ДТП (особливо в зимовий період), в яких часто травмуються люди і щоразу пошкоджуються транспортні засоби. Нагадаємо, буквально нещодавно, 10 січня, на повороті між селами Микуличин і Татарів зіткнулися дві іномарки. В одному з автомобілв були діти.

У “Безпеці Карпат” зазначають, що інфраструктура цих ділянок (дорожня розмітка, дорожні знаки, напрямні пристрої, стримувальна система, дорожнє огородження, освітлення) м’яко кажучи далека від ідеалу:

“На під’їздах до цих поворотів попереджувальні знаки або відсутні, або губляться серед рекламних вивісок, нічим не закріплені бетонні блоки огородження не завжди запобігають з’їзду автомобілів за межі узбіччя (а у випадку з яремчанським поворотом, вибитий бетонний блок може потрапити на дорожнє полотно смуги зустрічного руху, яке розташоване нижче по рельєфу), а світловідбиваючих елементів вкрай мало для забезпечення достатньої видимості в темну пору доби”, – запевняють активісти

З метою створення безпечних умов пересування місцевих мешканців та численних туристів, потік яких постійно зростає, громадська організація звертається до Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, на чолі з Василем Буджаком, та ТОВ “ПБС” і Олександром Шевченко із проханням посприяти якнайшвидшому вдосконаленню дорожньої інфраструктури на двох вищезазначених ділянках автошляху Н-09, і запровадити сучасні елементи безпеки та інформативного попередження.

Читайте також  В Івано-Франківську пенсіонерка вистрибнула з третього поверху

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.