Він бачив Всесвіт: пішов з життя відомий радянський космонавт. Другий після Гагаріна

У Москві помер космонавт Олексій Леонов, який був першою людиною, що вийшла у відкритий космос.

У п’ятницю, 11 жовтня, в Москві помер радянський космонавт Олексій Леонов – перша людина, яка вийшла у відкритий космос.

Нагадаємо, на початку року чоловік виїжджав із Росії за кордон на лікування. За словами рідних космонавта, у Леонова були проблеми з нирками.

Водночас ЗМІ писали, що Леонов був членом консультативного комітету інвестиційного фонду Baring Vostok, проти якого зараз в РФ порушена кримінальна справа і було затримано низку співробітників.

Народився 11-й радянський космонавт 30 травня 1934 року в селі Листвянка Західно-Сибірського краю (зараз – Кемеровська область).

Після закінчення середньої школи вступив по комсомольській путівці в 10-ту Військову авіаційну школу початкового навчання льотчиків в Кременчуці, яку закінчив у 1955 році, відразу після цього продовжив навчання в Чугуївському військовому авіаційному училищі льотчиків.

Зазначимо, Леонов двічі отримував нагороду “Герой СРСР”. У відкритий космос він вийшов 1965 року, а у липні 1975 року брав участь в першому в історії спільному космічному польоті радянського корабля “Союз-19” і американського Apollo зі стикуванням кораблів і переходом космонавтів і астронавтів на сусідні кораблі.

В останні роки Леонов тяжко хворів. Похорон космонавта відбудеться на меморіальному кладовищі в місті Митищі під Москвою 15 жовтня.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.загрузка...