У “Слузі народу” запропонували ввести новий податок для українців: подробиці

Збір у розмірі 1% пропонують брати з усіх валютообмінних операцій у готівковій формі.

Відповідні ініціативи містить проект закону №2208, який 3 жовтня зареєстрував у Верховній Раді нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський, пише UBR.

Автор документа пропонує направляти зібрані кошти на розвиток молодіжного спорту. У пояснювальній записці він звертає увагу, що в скандинавських країнах рівень залученості дітей в різні спортивні заходи та секції досягає 85%. При цьому, згідно з профільної урядової програми, до 2020 року в нашій країні показник повинен досягти всього 13%.

Однією з причин такої статистики автор вважає мізерні бюджетні асигнування. У 2019 на спорт в скарбниці виділили 3,7 млрд грн. З яких тільки 23% спрямовується на розвиток.

Новий збір, впевнений нардеп допоможе виправити такий стан справ. Крім того, він буде стимулювати людей відмовлятися від готівки. Оскільки податок, згідно з його задумом, не буде застосовуватися до безготівкових операцій. В тому числі при купівлі або продажу валюти в мобільних додатках онлайн.

А щоб банкам було не з руки обманювати державу, нардеп пропонує також встановити новий штраф – за невидачу розрахункового документа платникам збору на розвиток спорту.

Чи підтримають такі ініціативи парламентарії – питання дискусійне. Однак якщо проект зможе набрати в залі Ради 226 голосів, його норми вступлять в силу з Нового року. Якого саме – автор вказувати не став, залишив дату відкритою

РЕКЛАМА:

Джерело.