Дітей не пускатимуть до школи: що робити батькам, які проти вакцинації

З 1 вересня навчальні заклади можуть не пустити дітей, які не мають обов’язкових щеплень, на заняття. Таким чином у міністерствах охорони здоров’я та освіти хочуть запобігти поширенню небезпечних інфекцій. Проте далеко не всі батьки задоволені таким нововведенням.

Наявність щеплень віднині – обов’язкова умова для відвідування школи, пише канал 24.

Згідно з національним календарем щеплень дитина у різному віці повинна отримати 7 вакцин: від гепатиту, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії та правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекції. Більшість з них необхідно робити декілька разів.

Що робити і чи є вакцини

Аби уникнути проблем, в МОЗ радять до початку навчального року звернутися до сімейного лікаря і терміново зробити щеплення. Усі необхідні вакцини є.

Якщо батьки не зробили дітям щеплення

Якщо батьки принципово не зробили дитині щеплення, її можуть перевести на домашнє навчання. Рішення прийматиме директор школи. На ньому лежить і відповідальність у разі спалаху інфекції.

“Тобто держава в будь-якому випадку надасть можливість і доступ кожної дитини до шкільної освіти, але це в жодному разі не повинно створювати загрозу здоров’ю іншим дітям”, – пояснила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.