“Безкоштовні газ, світло і вода для пенсіонерів”: Що потрібно знати про нововведення

Народ обговорює заяву президента про те, що пенсіонери старше 70 років можуть бути повністю звільнені від оплати компослуг. Одні підтримують ідею, інші виступають проти, стверджуючи, що серед 70-річних є цілком забезпечені люди. В Офісі президента кажуть, що пропозиція вивчається. “Сегодня” оцінили, хто може претендувати на безкоштовні “воду, газ і світло” і наскільки це посильно для держбюджету.

“Безкоштовні газ, світло і вода для пенсіонерів”: Що потрібно знати про нововведення

Кому допомагають

За 6 місяців 2018 р призначено субсидій 2,803 млн домогосподарств (19%). Поки не почався отопсезон, держдопомогу отримують 2,061 млн сімей – це на 28% більше, ніж рік тому. У Мінсоцполітики прогнозують, що в жовтні – листопаді субсідіантів може стати більше 3 млн сімей.

Нагадаємо, в цьому році в держбюджеті закладено 55 млрд грн на держдопомогу тим, хто сам не може оплатити “комуналку”. 62% одержувачів субсидій – городяни, 38% – селяни.

Середній розмір доплати в червні склав 116,4 грн (на 15,6% більше, ніж рік тому). Городяни отримують в 5,2 рази більше, ніж селяни – відповідно 115 і 28 грн. Але, за словами експертів в сфері ЖКГ, ситуація зміниться на протилежну в отопсезон, так як держдопомога на опалення газом в селах в рази більша, ніж в містах. Найвищі субсидії зараз в Києві – 308 грн, найнижчі – на Черкащині – 54 грн. Найбільше субсідіантів на Полтавщині – 152 тис. сімей (25,7%), найменше – на Закарпатті, всього 20 тис. сімей (6%).

Кому допоможуть

В Україні проживає 4,6 млн осіб старше 70 років, з яких близько 200 тис. отримують субсидії. В Офісі президента уточнили, що питання вивчається: скільки може бути претендентів на безкоштовні компослуги, яку суму потрібно закласти на це в бюджет. Отримають пільгу тільки ті, у кого великий стаж, а доходи на людину не перевищують прожмінімума для непрацездатних (1564 грн).
Також, якщо зміни в порядок призначення субсидій візьмуть, то безкоштовною для таких людей буде не вся “комуналка”, а тільки в межах соцнорм. Наприклад, по опаленню це 48,87 кв. м, по холодній воді – 2,4 куб. м / чол. в місяць, по гарячій – 1,6 куб. м. Коли нововведення почне діяти, поки невідомо. Експерти скептично оцінюють цю ініціативу.

Читайте також  "Вода струмком, мокра постіль": у поїзді Київ-Ворохта речі примерзли до вікна

“У цьому році точно не буде, так як в бюджеті не передбачено фінансування, – каже експерт з ЖКГ Андрій Никончук. – Треба дочекатися проекту держбюджету на 2020 рік і, виходячи із закладених в нього сум на” безкоштовну “комуналку”, можна буде оцінити , кого ця норма торкнеться “.

А виконавчий директор ЕДК Олег Пендзин сумнівається, що ідея буде реалізована:

“В органах влади вже говорять про те, що кількість субсідіантів виросте з осені ще на 1 млн сімей (+ 35%). З чого я роблю висновок, що з МВФ, який в цьому році може дати нам транш для утримання курсу гривні, що не вдасться домовитися про заморожування цін на газ для населення на нинішньому рівні (7,17 грн / куб. м). Ціна газу взимку може бути близько 12 грн / куб. м, а значить, опалення і гаряча вода подорожчають приблизно на 40%. У цій ситуації передвиборчу популістську ідею з безкоштовною “комуналкою” відкладуть надовго, якщо не назавжди “.

А може не дадуть нікому

Може трапитися, що претендентів на безкоштовну “комуналку” зовсім не виявиться. Це можливо при тих умовах відбору, про які говорив президент: вік 70 і більше років, 40 років трудового стажу, доходи не вище 1564 грн (ПМ для непрацездатних).

Як роз’яснили нам у Пенсфонді України, тим, кому зараз 70 років і більше, пенсія розраховувалася за старими нормами закону до трудового стажу: мінімум 25 років офіційної роботи для чоловіків і 20 років для жінок. Навіть якщо людина отримувала тоді мінімальну зарплату і йому нарахували мінімальну пенсію, то все одно покладені доплати за понаднормовий стаж (10-15 років). Тому пенсія у таких людей однозначно виходить більше, ніж 1564 грн. Вони можуть претендувати на субсидію, але не потрапляють під президентські критерії бідності.

Читайте також  Навіть не розглядається! Безплатної комуналки для українців не буде. У Зеленського дали пояснення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...