Поліція перевірить виконання робіт вартістю майже 800 тис. гривень, які виконувалися за кошти екологічного фонду у Калуському районі.
Працюючи нам матеріалом «Крізь пальці: на калуську екологію та проблеми району», активісти громадської організації «Медіа група» детально зупинилися на берегоукріплювальних роботах у Калуському районі. Як наслідок, дослідили, що ФОП Дорош Юлія за результатами декількох тендерів на значні суми, уклала договори з суб’єктами владних повноважень для виконання надзвичайно складних, трудомістких спеціальних будівельних робіт, інформує “ГК”.
Кошти на ці проекти виділялися згідно з рішенням ОДА «Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень від 24.03.2017. № 467-13/2017». А договори, які були укладені з ФОП, не передбачали залучення субпідрядників, а також містили вимогу надання документів, що підтверджують фактичне перебування робітників у відрядженні і величину цих витрат накази на відрядження, посвідчення, авансові звіти, квитки, багажні квитанції, рахунки на проживання, розрахунки добових, накладні на будівельні матеріали та обладнання, накладні на паливно-мастильні матеріали.
Адвокат ГО «Медіа група» Зоряна Івасишин розповідає:
“Як ФОП Юлія Дорош зареєструвалася 23 серпня 2017 року, тому виглядає дивним, що вже у грудні з нею підписали кілька прямих угод. Підприємець на той момент не мала жодного досвіду виконання таких робіт. І навіть більше, основним видом її діяльності є торгівля транспортними засобами, а КВЕДів на виконання будь-яких робіт на водоймах у неї нема”.
На думку ГО «Медіа групи», були підстави вважати, що державні кошти у сумі 790 тис. гривень були привласнені. Адже зазначені діяння містять ознаки злочину, передбаченого ст. 191 КК України. На початку квітня із відповідними заявами активісти звернулися до начальника Калуського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області підполковника поліції Василя Маківничука та начальника управління захисту економіки в Івано-Франківській області Михайла Банка. У заявах – прохання внести відомості у Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР). Проте, правоохоронці не внесли інформацію в ЄРДР, а розпочали перевірку.
Як розповіла Зоряна Івасишин, активістам довелося звернутися до Івано-Франківського міського суду із скаргою на бездіяльність слідчого Управління захисту економіки в Івано-Франківській області. Суб’єкт оскарження на суд не з’явився. А суд виніс ухвалу, відповідно до якої зобов’язав начальника СВ ГУНП в Івано-Франківській області Ігоря Максиміва внести відомості до ЄРДР. 19 квітня слідство виконало ухвалу суму, розпочате досудове слідство.
Йдеться про наступні проекти:
— проведення заходів для боротьби з шкідливою дією вод в с. Перевозець Войнилівської селищної ради об’єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області;
— відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Болохівка біля автодорожнього мосту в с. Верхня Верхнянської ОТГ Івано-Франківської області;
— відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Сівка в с. Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області;
— відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану безіменногго потоку с. Верхня Верхнянської ОТГ Івано-Франківської області.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook