У Калуші встановлять барельєф командиру дивізії «Галичина»

Рік тому в ініціативної групи, яка проводила відбудову «Криївки Черемоша» в Підгірках, виникла ідея створити власну організацію.

Про це йшлося в Центрі громадських ініціатив «Вільний простір» на прес-конференції з нагоди річниці створення громадської організації «Український націоналістичний рух», інформують «Вікна».

За словами голови проводу організації Дмитра Жекала, наразі «УНР» налічує 12 осіб. Своїми завданнями організація вважає консолідацію всіх націоналістичних організацій, відновлення історичної справедливості і пропагування націоналістичних ідей.

Дмитро Жекало акцентував:

«Люди, які були борцями за волю і незалежність України, для окупанта були ворогами. Дуже багато з них, жертвуючи власним життям, були несправедливо забуті. При цьому ворожа країна зробила так, щоб не тільки фізично, але й морально знищити цих людей, щоб про них не було жодної згадки. Тому ми намагаємося відшукати цих героїв і увіковічнити пам’ять про них».

За рік діяльності організації в лісовому масиві в Підгірках урочисто вшанували шістьох загиблих оунівців (Володимира Калинія, Івана Магаса, Івана Лилака, Степана Магаса, Данила Когута, Зеновія Табачука). Встановлено меморіальні дошки майору дивізії «Галичина» Любомиру Макарушці в Сівці-Войнилівській, Роману Рудому — у Войнилові, Юрію Герасимові — в Калуші.

Нині «УНР» планує заходи до 90-ї річниці створення ОУН. До річниці з дня народження командира дивізії «Галичина» Дмитра Паліїва на фасаді районного будинку культури встановлять барельєф. До Дня Героїв у Негівцях встановлять меморіальну дошку Миколі Тимчишину, у Верхні — відкриють меморіальну дошку Михайлу Хом’яку. А в Новицькій ОТГ проведуть пошукові роботи, щоб з’ясувати місце розстрілу членів ОУН та встановити тут пам’ятний знак.

За словами кандидата історичних наук, представника «УНР» Ігоря Ільницького, досліджуючи минуле героїв Калущини, руйнуються всі радянські стереотипи. А використовуючи різні наукові методи історії, кожен робить свій внесок у фундамент вільної демократичної країни.

Читайте також  У Боднарові Hyundai на зустрічці влетів у Renault – водійка у реанімації

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...