Колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП (до 2014 року), священик Православної церкви України Георгій Коваленко розповів про правила ПЦУ щодо зовнішнього вигляду для прихожан храмів.
Коваленко зазначив, що помилка полягає в самому питанні про нові правила, так як існує культура і існує ставлення до людини.
“Питання не про нові правила, тому що правило – це те, що робить усіх однаковими. Багато священиків давно вже говорять про те, що хустка не є головною ознакою релігійності.
Так, є певна культура одягу людини, яка йде в храм. Але якщо людина не в традиційному вигляді, але ця людина щира і прагне помолитися, то церква не повинна закривати перед людиною двері або хапати її за руку.
У нас у громаді це питання навіть не обговорюється – і так все зрозуміло”, – Георгій Коваленко.
У той же час, він підкреслив, що Апостол говорить: жінка повинна бути з покритою головою або стригтися.
“У Греції інша культура і традиція. Наприклад, грецькі жінки-християнки під час оманської окупації почали ходити з непокритою головою і в храм, демонструючи, що вони не мусульманки.
Тобто непокрита голова жінки в Греції – це свідчення християнської ідентичності”, – Георгій Коваленко.
На думку священика, зовнішній вигляд прихожан храму повинен бути не провокуючим і не повинен відволікати від молитви інших людей.
“Питання саме в цьому, а не в нових правилах. Навіть найкраще правило можна перетворити на абсурд.
І, зрозумівши сенс правила, можна знайти йому нормальне застосування, яке дозволить людині, заходячи в храм, думати про головне.
У нас інша картина – жінка, коли йде в храм, думає, що на голову покласти. Деякі навіть заходять з хусткою на голові. Насправді це виглядає смішно і недостатньо елегантно, скажімо так”.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook