У сколівських Карпатах вже стартував довгоочікуваний високий туристичний сезон. Любителі лижних трас та екстриму, а також затяті поціновувачі зустрічі Нового року в Карпатах заздалегідь бронюють готелі та приватні садиби. У Славському, Волосянці приватні садиби потрохи входять у «стопи» (тобто заброньовані на 100%). Доба проживання у хорошому готелі спустошить сімейний бюджет на 5 тисяч гривень за добу. Таку суму треба викласти за стандартний номер зі скромним сніданком, зате власники пропонують безкоштовну сауну (за чани доведеться доплачувати — 600 гривень за годину, 4 тисячі за день). Проживання у бойківській хаті хоч і дешевше (від 300 гривень за добу), зате не у кожній умови можна вважати прийнятними, пише “ВЗ”
У Славському — близько трьохсот приватних садиб і кількадесят готелів. У несезон скромна кімнатка у бойківській хатці коштує від 150 гривень за добу (без харчування). Але до Новорічних свят кошторис «роздувають» щонайменше втричі. Місцеві кажуть, лише після 10 січня ціни на проживання стають на свої місця.
«Ми з друзями планували зустріти Новий рік у Славському, — розповіла журналісту „ВЗ“ киянка Анна Лубна, яка уже кілька років живе й працює у Польщі. — Захотілося зими, справжнього карпатського колориту, місцевих страв, розваг. Звернулися телефоном до власників садиб на Сколівщині, щоб забронювати місця. За чотири доби відпочинку наша компанія з чотирьох осіб мала би заплатити 10 тисяч гривень. І це у звичайній хаті, з вигодами, але не „євро“. Вирішили, за такі гроші знайдемо кращі умови десь у Європі».
Під час вікенду в одному з готелів Волосянки познайомилася із парою з Києва, яка приїхала сюди відзначати день народження. Пан Святослав каже, що вперше гостює на Сколівщині, сервіс оцінив би на «тверду четвірку». «Готелі тут непогані, але не всюди тягне Інтернет, — каже він. — Сніданки трохи скупі, немає шведського столу. Через це вважаю, мій номер за майже три тисячі гривень не надто відповідає ціні. Трансфер від готелю до гірськолижних трас коштує 400 гривень. Загалом, ціни у сколівських Карпатах набагато притомніші, ніж у Буковелі. І умови нічим не гірші, ніж на «українському Куршевелі».
Серед цікавинок зимового карпатського відпочинку — поселення у «Будинку Чугайстра» (Чугайстер — міфічна істота, старий лісовик із блакитними очима, який лякає мавок). Це готельний номер у землянці, де все облаштоване у голубих тонах, є камін, набір для приготування чаїв з карпатських трав. За таке задоволення треба викласти з гаманця 3 тисячі 150 гривень за добу. Журналіст «ВЗ» хотіла забронювати цей готельний номер на Новорічні свята. На рецепції готелю сказали, що ціна три тисячі гривень актуальна лише до 30 грудня 2018 року. На Новий рік за «Будинок Чугайстра» треба викласти з гаманця 5 тисяч гривень. «Вибачте, але цей номер на Новорічні й Різдвяні свята вже заброньований, — сказала адміністратор на другому кінці проводу. — Найближча вільна дата — 14 січня. У святковий сезон не маємо жодного вільного номера. Можемо вам щось запропонувати хіба що з 10 січня. Апартаменти коштують 5,7 тисячі гривень, а на свята — 9,2 тисячі».
Як каже голова Славської ОТГ Володимир Бега, Сколівщина до зимового прийому туристів готова. Для цього потрохи ремонтують гірськолижні комплекси «Захар Беркут», «Динамо-Тростян». Єдина проблема — жоден з цих комплексів досі не доробився до системи штучного снігу. Але за кілька років обіцяють засніжувати сколівські траси з «гармат».
«Щороку наші зимові туристи висловлюють побажання щодо засніження трас (йдеться про штучний сніг, коли не випадає звичайний. — Авт.). Кількість гостей на Новорічні й Різдвяні свята залежить від снігу, — каже пан Бега. — Є погода і сніг — люди до нас їдуть. Ми готові складати конкуренцію Буковелю. Але все впирається у гроші на інфраструктуру. „Захар Беркут“ декларує, що ось-ось „гармати“ будуть. А „Динамо“… Це державна структура, яка постійно недофінансована, тому там навряд чи буде штучний сніг. Торік ціни за катання на лижах на витягах „Динамо-Тростян“ були прийнятні — 300−500 гривень за добу. Цього року ціни будуть змінюватися».
На сайті «Динамо-Тростян» оприлюднено святковий тариф на підйомники, який стартує з 25 грудня і діятиме до 10 січня. Денний абонемент на катання — 530 гривень (не у святковий період — 450 гривень). Сезонний «безліміт» на катання — 12 тисяч гривень.
Хто не любить Карпати та лижний спорт, той їде на новорічний вікенд за кордон. Турфірми наввипередки пропонують варіанти святкових подорожей на будь-який смак та гаманець. Популярні екскурсійні триденні або п’ятиденні тури по Європі, де в ціну вже включено новорічну вечерю. Одна з турфірм пропонує зустріти Новий рік у Грузії за 235 євро за особу (авіавиліт з Києва). У програмі — оглядова екскурсія по Тбілісі, святкові розваги в готелі. Новорічний вікенд у Парижі можна знайти на гарячих розпродажах за 100 євро (у вартості — екскурсія по Кракову, Празі та Парижу). Це бюджетна подорож автобусом, нічні переїзди і скромні сніданки у тризіркових готелях.
«Останніми роками модно зустрічати Новий рік у Єгипті, — розповіла менеджер турфірми пані Романа. — Хоча ціни на готелі зростають, деякі хороші п’ятизіркові пропонують бонус — концерт відомої української зірки рівня групи KAZKA. За вечерю і „новорічний вогник“ за участі зірки треба доплатити 400 доларів за двох. Тижневий відпочинок у п’ятизіркових готелях рівня „Ріксос“ у Шарм-ель-Шейху коштує 2−3 тисячі доларів. Для гостей виступатимуть популярний арабський співак Амр Діаб, DJ KATCH, румунська співачка Олександра Стен».
Журналіст знайшла на сторінці в соцмережах однієї турфірми дешевший варіант зустрічі Нового року у Шарм-ель-Шейху, в районі Акулячої затоки. Десятиденний відпочинок у п’ятизірковому готелі коштує 590 доларів за особу (в ціну включена новорічна гала-вечеря).
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook