Не беріть на себе гpiх: чи можна перехрестити дитину з іншим кумом?

«Три роки тому я хрестила хлопчика у своїх друзів. І ось вони мене просять, щоб приїхала до них і ми знову перехрестили дитину. Кажуть, що вони перестали спілкуватися зі своїм кумом і відмовилися від нього, і тепер хочуть, щоб похрестив дитину інший чоловік. Скажіть, будь ласка, чи можна повторно проводити обряд хрещення? Порадьте, як мені поступити?»

Зоя, м. Любешів, Волинська область

Відповідь на запитання читачки дає священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії: «Святе Таїнство Хрещення дається людині один раз на все життя, більше не повторюється та нічим не знімається, навіть найбільшими гpiхами самої людини.

Так читаємо в Символі віри: «Визнаю одне хрещення на відпущення гpiхів…» Тому повторне перехрещування накликає на вас і на священика, який його звершить, гpiх.

Щодо кума, з яким ваші рідні не спілкуються, то хіба це є великою бiдою? Люди, які стають хрещеними батьками, повинні, в першу чергу, духовно опікуватися своїм хрещеником, молитися за нього, а не тільки приходити раз на рік в гості, приносити подарунки чи пити гoрiлочку з кумами.

У багатьох, на жаль, тепер викривлене уявлення про хрещених батьків і зводиться воно до матеріальних речей. Християнство ж говорить про духовне, і на Cтрaшному Суді такий кум буде відповідати перед Богом, чи добре він виконував свій обов’язок, був хорошим прикладом для свого хрещеника чи хрещениці. Тому поясніть своїм друзям, щоб вони не брали на себе гpiха і не перехрещували дитину.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.