1 жовтня тарифи зростуть: для українців підготувало чергові “сюрпризи”

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), вирішила з 1 жовтня збільшити середньозважений тариф НЕК “Укренерго” на 1,5% – з 4,894 коп за кВт/год до 4,969 коп. за кВт/год (без ПДВ).

Як наголошується в документі, зростання тарифу пов’язаний з підвищенням зарплат співробітникам підприємства.

При цьому тариф компанії на четвертий квартал зросте на 5,2% – до 5,406 коп. за кВт/год.

Варто выдзначити, що вже скоро в Україні знову підвищать тарифи на електроенергію, які були затверджені “Укренерго” і НКРЕКП. Відповідні зміни вже прописали в законі і вони вступлять в силу вже в наступному році.

Як підсумок, скоро українці отримають новий ринок електроенергії, до якого більшість населення просто не готове. Зараз для простого населення діють такі тарифи: 0,9 грн за перші 100 кВт і 1,68 за наступні. Але скоро ці розцінки здадуться зовсім маленькими.

Глава НКРЕКП Оксана Кривенко разом з “Укренерго” запропонували підняти в Україні тарифи до 1,85 гривень за кВт. Вона запевняє, що населенню будуть нібито продавати енергію за собівартістю. Прості українці нібито мало платять за світло, а збитки покриває бізнес.

Мало того, в НКРЕКП заявили, що скоро комісія втратить право встановлювати тарифи. Тепер все буде залежати від ринку і його гравців, що продають енергію. Нова “реформа” вдарить по українцях відразу після президентських виборів, адже зараз владі бракує політичної волі для підняття тарифів.

А ось з 1 липня 2019 року тарифи відпустять у “вільне плавання”. У Нацкомісії і “Укренерго” заявляють, що новий ринок піде нібито на користь Україні, адже там з’явиться конкуренція. Але джерела в Кабміні вже зараз заявляють, що після підвищення тарифів у держави не вистачить коштів для покриття субсидій.

Читайте також  З Польщі депортують українських заробітчан

Так чи інакше, українцям вже зараз варто замислюватися про нові тарифи і про те, як потрібно економити на електроенергії. Виходить, що Україна виробляє електроенергію і продає її дешевше країнам ЄС, ніж своєму населенню.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...