На 93-му році життя померла найдавніша пластунка Івано-Франківська

На 93 році життя померла найдавніша пластунка Івано-Франківська Мирослава Радловська.

Про це повідомив генеральний директор ТРК “Вежа” і за сумісництвом пластун Тарас Зень.

Прощання відбудеться 16 вересня о 17:00 в будинку смутку. Поховають Мирославу Радловську 17 вересня.

Народилась у Коломиї в інтелігентній сім’ї. Батько Михайло Литвинович родом зі Львова, був у секретаріаті ЗУНР в Чернівцях, пізніше правником у Станиславові. Мати Стефанія Стефанович зі священничої родини з Кут.

Мирослава була наймолодшою донькою у багатодітній сім’ї. Мала двох старших братів та двох сестер. В 1927 родина перебирається з Коломиї до Станиславова. В 1937 вступає до тутешньої «Рідної школи» ім. М. Шашкевича. Там в 1937 р. стає учасницею дівочого гуртка з краєзнавства, що таємно від польської влади діяв як пластовий. Під час нацистської окупації була учасницею кількатижневого літнього табору Виховних спільнот української молоді (ВСУМ) в с. Пасічна, що біля Надвірної. Під цією назвою Пласт діяв в часі Другої світової війни.

Двоє її старших братів та двоє сестер випускники гімназій, були в легальному Пласті. Згодом брат Богдан Литвинович, став вояком дивізії “Галичина”, помер в еміграції, другий – Омелян-Андрій – член ОУН, політв’язень, вивезений на каторжні роботи до Росії де і загинув. Сестри Ольга та Володимира загинули від пожежі у 1995 р.

За радянських часів Мирослава багато років викладала гру на піаніно в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського. Виховала не одне покоління музикантів. Останніми роками була частим гостем великих пластових заходів як найдавніша пластунка Івано-Франківська.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...