Кредити по-новому: що потрібно знати українцям

Законопроект набуде чинності 4 березня.

У суботу, 3 березня, закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків”, опублікували в газеті ВР “Голос України”. Це означає, що законопроект набуде чинності 4 березня.

Так, згідно з документом, Національний банк повинен буде створити і вести кредитний реєстр. Зазначається, що цей закон дозволить НБУ збирати, накопичувати, зберігати, змінювати, використовувати і поширювати інформацію про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за ними.

Варто уточнити, що Нацбанк зможе аналізувати і давати оцінку кваліфікації кредитів, передає Politeka.

Очікується, що закон допоможе знизити рівень кредитного ризику. У той же час в українському парламенті розраховують на те, що єдиний реєстр позичальників забезпечить безпеку банківських операцій, а також захистить інтереси вкладників та інших кредиторів банку.

При цьому експерти поки що сумніваються в тому, чи буде єдиний реєстр позичальників працювати саме так, як планують у Верховній Раді та НБУ.

Кредитний реєстр повинен почати діяти через два місяці з дня набрання чинності згаданого вище закону, за винятком деяких положень.

Відея: Ляшко розповів, на що можна витратити гроші “Газпрому”.

Нагадаємо, останнім часом все частіше можна почути про те, що повернути заборгованість змушують не тільки самого боржника, але і його другу половинку.

“Норми, що дозволяють проводити стягнення з подружжя боргів один одного з спільно нажитого майна, завжди були в Сімейному кодексі. Просто з недавніх пір кредитори стали частіше ними користуватися”, – пояснюють юристи.

Так, якщо судовий виконавець не знаходить нічого за душею у дружини, то починає стягувати гроші на рахунках чоловіка або його майно, або навпаки.

Читайте також  Головні новини. Напад підлітків у Києві та розстріл вантажівки на Донбасі

Експерти відзначають, практично єдиний спосіб позбутися від оплати боргу своєї половини – довести, що майно, яке хочуть відчужити, є особистою власністю, а не нажитий у шлюбі.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.