Субсидії: основні нововведення

Новий опалювальний сезон вступив у силу. Вже в листопаді українці отримають нові рахунки за опалення.

Хто отримає субсидію?

Базові критерії для визначення субсидії залишилися ті ж. Знижки призначаються, якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%.

Основні нововведення

1. Продовження статусу отримувача субсидії на наступний період буде відбуватися автоматично. Якщо сім’я вже подавала заяву на отримання допомоги, субсидія на новий сезон буде нарахована автоматично.

2. Навіть ті, хто мають борг за оплату послуг більше двох місяців, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу, зможуть отримати субсидію.

3. Громадяни, які раніше не могли оформити субсидію через відсутность реєстрації, мають можливість повторно звернутися в органи соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі.

4. Тепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення лише для мешканців багатоповерхівок, а от у мешканців приватних будинків держава забрала місяць опалювального сезону.

5. Сім’я, яка живе в дачному кооперативі, але там не зареєстрована, зможе претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів.

Кому відмовлять в отриманні субсидій?

На засіданні уряду 18 жовтня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримають 6,53 млн сімей, а у квітні міністр соціальної політики Андрій Рева назвав кількість отримувачів субсидій у січні 2017 року. Таких сімей було 7,5 млн — більше 50% населення країни. Ще 1,5 млн сімей, за розрахунками міністерства, мали право на оформлення “невеликої субсидії”, але не скористалися ним.

У зв’язку зі “зростанням доходів людей” кількість одержувачів субсидії скоротиться до 5 млн. На даний момент різкого скорочення не відбулося, але близько мільйона сімей таки втратили право на допомогу.

Читайте також  Іноземна валюта ще більше подешевшала

До цього кількість реципієнтів тільки зростало. У 2014 році субсидії отримували 1,2 млн сімей, в 2015 році показник зріс в 4,5 рази — до 5,4 млн сімей. У 2016 році відбулося зростання ще на 42% — до 7,5 млн сімей.

Як порахують доходи сім’ї?

На опалювальний сезон 2017-2018 років будуть враховуватися доходи за перший і другий квартали 2017 року. Раніше для процедури нарахування використовувалися дані про доходи за цілий рік.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...