Масова хакерська атака в Україні: як не стати жертвою вірусу

Невідомий вірус-здирник Petya.A атакував комп’ютерні системи великих компаній та організацій України. Зокрема, під хакерську атаку потрапили комп’ютери Кабміну, Ощадбанку та медіахолдингу ТРК “Люкс”, до якого належить 24 Канал. Під атаку можуть потрапити і менші структури. Що робити, щоб зберегти свої дані, повідомляє 24 канал.

Якщо масова хакерська атака не зачепила вашу компанію, експерти радять все одно зробити кілька кроків для профілактики. Як відомо, 27 червня комп’ютерні системи десятків держустанов та компаній зазнали атаки інтернет-вірусу Petya.A.

За інформацією ЗМІ, вірус-вимагач активізується за допомогою посилання, яке надсилається на пошту з невідомої адреси. За словами працівників банківського сектору, їм на пошту приблизно за годину до оповіщення з НБУ приходили листи від невідомого адресата з “лівими” посиланнями.

Щоб вберегтися від вірусу, власники відключають інтернет і пов’язані з ним послуги. Детальних рекомендацій щодо безпеки поки немає, але якщо у вашій компанії є пристрої на Windows, краще відключіться від мережі, забекапіть дані, запускайтеся з іншої операційної системи. Якщо важливі дані є в мережі – тимчасово відключіть синхронізацію ПК з хмарним сервісом.

Як не підчепити вірус-здирник, який атакує українські комп’ютерні мережі: поради

1. Обов’язково користуйтеся антивірусами. Фахівці розповіли одному з українських видань, що Virus #Petya блокує Avast, тоді як антивірус “Касперський” його не бачить.

2. Не завантажуйте сторонні програми і файли. Перевіряйте файли антивірусом і розумом (малоймовірно, що хтось надсилає вам “Скаргу з податкової” у форматі zip-архіву) перед відкриттям.

3. Не переходьте за сторонніми підозрілими посиланнями, в тому числі, з соцмереж. Особливо якщо вони надійшли від невідомих вам користувачів. А краще – взагалі ігноруйте повідомлення від невідомих вам людей.

Читайте також  Facebook визнав, що паролі мільйонів користувачів зберігалися без шифрування

4. Оновіть операційну систему, браузер і антивірус до останніх версій.

5. Налаштуйте резервну копію всіх необхідних вам в роботі файлів за допомогою DropBox чи інших аналогічних програм – у випадку, якщо ваші файли будуть зашифровані вірусом, ви зможете відновити старі версії файлів з резервної копії.

6. Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

7. З метою запобігання випадкам несанкціонованого втручання в роботу (в залежності від версії ОС Windows) встановити патчі з офіційного ресурсу компанії Microsoft.

8. Якщо ви стали жертвою вірусу, негайно зверніться до поліції.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.