Літо і безвіз надихають відкласти подорожі у традиційні Туреччину та Єгипет та відкривати нові країни. Але обрати відносно недорогий варіант та ще й на березі моря – задача непроста. Адже культові Франція, Італія та Іспанія більшості українців не по кишені.
Пропонуємо п’ять варіантів подорожей, які подарують нові враження, але не змусять залазити у борги.
1. Гданськ, Польща
Старовинне місто розкинулося на березі Балтійського моря. Гостей зустрічають кольорові будівлі з червоними дахами, деякі з яких збереглися з XIII—XVIII століть. Серед цікавинок – ратуша, фонтан Нептуна, старовинні ворота міста. Церква Діви Марії – другий за величиною храм у Європі, а в Оливському парку зібрані рослини з усього світу. Тут знаходиться Абатський палац – вражаюча пам’ятка епохи рококо, хоч і відбудована у минулому столітті.
Пляжі Гданська отримали не одну міжнародну нагороду. Тут чисто, обладнані спортивні майданчики та велосипедні доріжки.
На пляжі у Бжежно – ще одна міська принада: 130-метровий пірс, яким люблять гуляти мешканці і гості міста.
Скільки коштує
Долетіти можна, скориставшись літаками компанії Wizzair, ціни на квитки стартують від 1700 грн в обидва боки. За двомісний номер у хостелі з власною ванною доведеться заплатити від 909 грн на добу.
2. Будва, Чорногорія
Місто на узбережжі Адріатичного моря давно стало туристичною Меккою – гостей приваблюють розкішні пляжі, яскрава рослинність, старе місто з його вузесенькими вуличками.
Головні пам’ятки – фортеця і стародавні церкви. Храм Святої Марії “ін Пунта” зберігся з IX століття. Ввечері любителів клубного відпочинку запрошують численні дискотеки, але гудіти до ранку тут не судилося: рівно о 23.00 музику вимикають і інтернаціональний люд вирушає спати.
На вибір туристів у Будві є галькові і піщані пляжі. Радять купатися у коралових капцях, адже на дні можна наступити на морського їжака. Щоправда, на відміну, наприклад, від хорватського Дубровніка, їх тут небагато.
Скільки коштує
Переліт туди і назад потягне з кишені від 6690 грн – такі рейси пропонує перевізник Corsair. Кімната з окремою ванною коштуватиме від 730 грн. на добу.
3. Афіни, Греція
Побувати у Афінах і побачити Акрополіс – мрія багатьох ще зі шкільних часів. Тут збереглися легендарні пам’ятки часів античності – храм Парфенон, храм Ніки Аптерос, парадний вхід у стародавнє місто Пропілеї, колони храму Зевсе Олімпійського, площа Агора.
Серед новіших пам’яток – Національна академія, університет Каподистрії та Національна бібліотека, будівля парламенту та конгрес-холл Заппіон. Навідавшись у Афіни навіть на місяць, занудьгувати нереально.
Пляжі у місті піщані, можна легко знайти варіант з безкоштовним входом. Щоправда, туристи нарікають, що найближчі від центру пляжі брудні і надто людні. А от щоб насолодитися чистим морем та піском, треба від’їхати у глиб міста хоча б на 10 кілометрів.
Скільки коштує
Ціна за рейс до Афін з компанією FlexFlight починається з позначки 5767 грн. Восени можна злітати у півтори рази дешевше. За апартаменти у грецькій столиці просять від 557 грн за номер на добу.
4. Клайпеда, Паланга, Литва
Обидва міста розташувалися на березі Балтійського моря.
Клайпеда – третє найбільше місто Литви з традиційними для країни червоними дахами. Серед головних цікавинок – вулиці старого міста, ряд музеїв і парусник “Меридіанас”, побудований у 1948 році.
Пляжі Мелнраге і Гируляй розташувалися у північній частині міста. З центру сюди можна дістатися автобусом або електричкою.
Любителів природної краси приваблять пляжі Куршської коси – тут дика природа, сосновий ліс і чистий пісок, але їхати треба паромом.
Паланга – містечко курортне і тому більш затишне. Власне, за суто пляжним відпочинком вам сюди.
Гостям пропонується здебільшого насолоджуватися природою, хоча тут є костел початку минулого століття і музей бурштину.
Піщаний пляж простягається на 25 кілометрів. Колорит доповнюється сосновим лісом, а інфраструктура нарікань не викликає.
Скільки коштує
Рейсами МАУ можна долетіти до Паланги і повернутися назад за 2085 грн. Оселитися в апартаментах біля моря потягне на 733 грн за добу. Від 792 грн коштуватиме номер у Клайпеді.
5. Батумі, Грузія
Хоча в Україні давно безвізовий режим з Грузією, особливо популярними тури у країну стали останні кілька років. Зацікавленість культурою країни зростає, як і кількість грузинських ресторанів на українських вулицях.
Одна з головних принад міста – розкішний бульвар, прикрашений квітами і креативними скульптурами. А візитівкою міста вважають твір Тамари Квесітадзе Алі і Ніно. Фігури чоловіка і жінки перебувають у постійному русі. За задумом, восьми метрові партнери роз’єднуються, аби потім з’єднатися знову.
Місто можна роздивитися з висоти 260 метрів, піднявшись на гору Феєрія на канатній доріжці Арго. Улюблена вечірня розвага гостей – шоу танцюючих фонтанів.
А за 12 км від Батумі розташувалася найстаріша фортеця країни — Гоніо-Апсар.
Скільки коштує
Ціна за переліт туди-назад у 6242 грн від перевізника Yanair не здається надто дешевою. Втім, це компенсується загальним рівнем цін у країні, які співвідносяться з київськими, а на деякі товари навіть нижчі. Зняти номер з ванною можна за 431 грн.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook