Посилення мобілізації та втрата бронювання з 1 лютого, ТЦК не чіпатиме ці 8 категорій чоловіків: мобілізація, повістки

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Близько мільйона українців мають бронювання від мобілізації. Категорії заброньованих постійно переглядають. Частина українців рано чи пізно втратять бронювання. Проте деякі категорії громадян не підлягають призову взагалі.

Як інформує “Телеграф”, зокрема не мобілізують з серйозними хворобами печінки.

За наказом Міністерства оборони №262 від 27 квітня 2024 року, непридатні до військової служби чоловіки, у яких:

алкогольна хвороба печінки;

токсичне ураження печінки;

печінкова недостатність.

Також до переліку хвороб печінки, з якими не мобілізують, входять наступні стани зі значними порушеннями функцій:

хронічні гепатити:

запальні захворювання печінки, що тривають понад шість місяців. Можуть бути вірусними (гепатити B, C, D) або аутоімунними.

фіброз та цироз печінки.

Фіброз – це надмірне утворення сполучної тканини в печінці, що з часом може призвести до цирозу – незворотного заміщення нормальної тканини печінки рубцевою.

Варто зазначити, для звільнення від мобілізації військовозобов’язаний повинен пройти медичний огляд у військово-лікарській комісії (ВЛК). Рішення про непридатність до військової служби ухвалюється на підставі висновків медичних спеціалістів, які оцінюють ступінь тяжкості хвороби та її вплив на загальний стан здоров’я.

Нагадуємо, що причиною для звільнення або відстрочки від мобілізації можуть стати тяжкі хвороби серцево-судинної системи.

Серед них:

серцева недостатність II-Б або III стадії при некоронагенних захворюваннях серця;

серцева недостатність II-Б або III стадії при ішемічній хворобі серця;

гіпертонічна хвороба III стадії.

Чоловіки, які перенесли інфаркт або інсульт, також мають право на відстрочку. Крім того, звільнення від призову передбачене для осіб із серйозними захворюваннями артерій, вен або лімфатичних вузлів, якщо ці хвороби призводять до значних порушень кровообігу.

Як інформує “24”, в Україні триває загальна мобілізація військовозобов’язаних чоловіків, віком від 18 до 60 років. Це не стосується осіб, які були виключені з військового обліку.

Читайте також  Під час бомбардування Яворівського військового полігону загинув прикарпатець Андрій Марчук

Водночас серед українців є плутанина у термінах “виключений з військового обліку” та “знятий з військового обліку”. Хто може бути виключений з військобліку, чи є ця категорія громадян військовозобов’язаною?

У чому різниця між знятий та виключений з військового обліку

Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, основна відмінність між зняттям і виключенням з обліку військовозобов’язаних полягає у характері та тривалості таких заходів.

Зокрема:

Зняття з військового обліку – це тимчасовий захід, пов’язаний з певними життєвими обставинами людини. Мовиться про тривалий виїзд за кордон, примусове лікування тощо. Після їх закінчення військовозобов’язаний має повторно стати на облік.

Виключення з військового обліку – за цих умов громадянин повністю звільняється від військових зобов’язань. Тобто людина не повинна проходити строкову службу, військово-лікарську комісію тощо.

Кого можуть виключити з військобліку

Згідно з українським законодавством, виключення з обліку відбувається у випадках, коли людина:

померла, була визнана померлою або зниклою безвісти;

припинила бути громадянином України;

була визнана непридатною за станом здоров’я до військової служби у воєнний стан із виключенням з військового обліку;

досягла 60 років (гранично допустимий вік);

була призвана чи прийнята на військову службу;

була засуджена до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

проходить військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти.

Чи можуть мобілізувати людину після виключення з військобліку?

Юристи адвокатського об’єднання Актум зазначили, що якщо будь-якого громадянина України було виключено з баз даних ТЦК, його за жодних обставин не можуть мобілізувати.

Це пов’язано з тим, що з огляду українського законодавства, у таких людей припинено всі військові зобов’язання перед державою. Це стосується як базової загальновійськової підготовки, так і мобілізації, включно з умовами воєнного стану.

Читайте також  Внаслідок мінно-вибухової травми на фронті зaгuнув воїн з Івано-Франківщини

Окрім того, адвокатка Дар’я Тарасенко стверджує, що виключені з військового обліку можуть не оновлювати військово-облікові дані, проте рекомендує пересвідчитись, чи є відповідна інформація про особу в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Це можна зробити в ТЦК, ЦНАП або через застосунок Резерв+.

Що треба зробити особі, що виключитися з військового обліку

Відповідно до постанови Кабміну “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, для виключення з військового обліку особа має прийти в ТЦК особисто та надати такі документи:

заява;

паспорт;

документи, що підтверджують підставу для виключення з військового обліку;

військово-облікові документи.

Після розгляду цих документів ТЦК виносить рішення щодо виключення з військового обліку. Якщо особа не згодна з рішенням, то його можна оскаржити в адміністративному порядку в суді.

Виключення з військового обліку осіб, які за рішенням суду визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я, оголошені померлими (або зниклими безвісти) або засуджені до позбавлення волі, здійснюється без їх особистої присутності.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.