В Україні ширяться небезпечні хвороби, здатні зруйнувати здоров’я та навіть життя заражених людей.
Як інформує “Конкурент”, зокрема, на території Волинської області зросла загальна інфекційна захворюваність в області, зокрема, відбувається епідемічний підйом захворюваності на вірусний гепатит А та кашлюк.
Про це повідомила генеральна директорка ДУ “Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Наталія Янко під час засідання колегії управління охорони здоров’я ОДА.
За її словами, за 11 місяців 2024 року загальна інфекційна захворюваність в області, включаючи ГРВІ, зросла на 18%. Зокрема, в області відбувається прогнозований епідемічний підйом захворюваності на вірусний гепатит А, котрий розпочався наприкінці минулого року на території Ковельського району.
Окрім того, триває епідемічний підйом захворюваності на кашлюк. В поточному році вже захворіло 224 особи. Також в Україні й надалі зберігається ризик виникнення епідускладення з кору. У 2024 році в області зареєстровано три лабораторно підтверджених випадки.
Разом із тим, з жовтня розпочався епідемічний сезон із захворюваності на грип та ГРВІ. Щотижнево реєструють понад 4 тисячі випадків, з них близько 3 тисяч – серед дітей.
“Аби захистити організм від різноманітних інфекцій, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від них, на Волині активно проводили кампанію з вакцинації. Так, за 11 місяців поточного року зросли рівні охоплення вакцинацією дітей до року проти кашлюку, дифтерії та правцю до року (+4,7%), проти гемофільної інфекції до року (+15,3%) та 1 рік (+37,7%), гепатиту В до року (+3,2%) та ревакцинація дорослого населення проти дифтерії та правцю (+37,8%) у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року”, – зазначила Наталія Янко.
Поруч із тим, значно покращились показники охоплення щепленнями дітей та дорослих з порушеним Календарем щеплень. Це вдалося завдяки проведеній корекції щеплень в липні 2024 року та проведенню кампанії ДЗІ проти кашлюку, дифтерії та правцю.
Тож головна державна санітарна лікарка області вкотре наголосила на важливості вакцинації. А керівникам комунальних закладів охорони здоров’я рекомендувала дотримуватися операційного плану реалізації Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення Волинської області від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики.
До уваги українців: у випадку гепатиту А, якщо симптоми з’являються, вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів у неускладнених випадках. Спостерігають нетривалу гарячку у перші 3 дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках — може бути блювання, біль у животі. Гостра печінкова недостатність виникає казуїстично серед людей з фоновими тяжкими хворобами.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook