21 листопада за новим церковним стилем святкують Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке в народі називають Третя Пречиста.
Введення в храм Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти великих свят Православної Церкви. Воно присвячене події, коли батьки Пресвятої Діви Марії виконали свою обітницю і привели 3-річну Марію у храм, щоб посвятити її Богові. В народі свято називають Третьою Пречистою.
Історія свята
Батьки Пресвятої Діви Марії, Йоаким і Анна, були праведними, але бездітними людьми, що вважалося великим горем у той час. Вони постійно молилися і дали обіцянку, що якщо Бог дарує їм дитину, вони посвятять її Йому на служіння.
Церковне свято 2024 року!
Після багаторічних молитов Бог почув їх і дарував їм доньку, Марію. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до Єрусалимського храму. За переказами, вона піднялася по сходах храму без сторонньої допомоги, що символізувало її готовність служити Богові.
У храмі Марія залишалася до 12-річного віку, присвячуючи себе молитві, посту та вивченню Святого Письма. До того моменту, як була заручена із праведним Йосифом, який мав захистити її, зберігаючи її чистоту.
Традиції свята
На свято Введення у храм Пресвятої Богородиці є як церковні, так і народні традиції. У цей день храмах проводяться святкові служби, включаючи Вечірню напередодні свята та Божественну Літургію в сам день свята.
Віруючі моляться за здоров’я своїх дітей і благополуччя родини, просячи у Богородиці заступництва та захисту. А також – запалюють свічки або лампадки біля образу Пресвятої Богородиці, молячись про благословення та мир у сім’ї.
Молитва у церкві!
Жінки, які хочуть мати дітей, звертаються до Пресвятої Богородиці з проханням дарувати їм радість материнства. Також існує традиція приводити дітей до храму на першу в їхньому житті сповідь.
Вважалося, що з Введення починається справжня зима. Цей день відзначав початок періоду підготовки до зимових свят, зокрема до Різдва.
Заборони свята
Забороняється робити важку роботу. А також – шити, в’язати і прати.
Не можна укладати шлюби та вінчатися.
Не можна сваритися, лихословити і думати про погане у цей день.
Не можна позичати або брати в борг.
У цей день триває Різдвяний піст, тому не можна вживати м’ясо, яйця, молочні продукти, але можна з’їсти рибу і випити вина.
Якщо на Третю Пречисту випав сніг, це означало, що рік буде врожайним.
Раніше портал «Стіна» писав про нову приголомшиву заяву від міноборони: не треба йти до ТЦК та ставати на облік.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook