У червні депутати Верховної Радт схвалили у другому читанні проєкт закону №6393-д щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми. Крім того, у парламенті було зареєстровано законопроект №9400 щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей.
Про це розповідає “РБК-Україна”.
Проєкт закону №6393-д про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми було зареєстровано у Верховній Раді 9 червня 2023 року.
Головним комітетом ВРУ з цього питання став комітет з питань освіти, науки та інновацій під керівництвом Сергія Бабака.
6 червня 2024 року Верховна Рада розглянула цей законопроект у другому читанні та схвалила в цілому 279 голосами.
18 червня документ було направлено на підпис президента.
Водночас проект закону №9400 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей було зареєстровано у парламенті 19 червня 2023 року.
Що пропонують змінити законопроекти
Метою законопроекту №6393-д, згідно з пояснювальною запискою, є:
захист від булінгу (цькування) дітей та інших учасників колективів, де вони перебувають з метою навчання, тренування, творчості, оздоровлення, відпочинку, лікування тощо
удосконалення існуючих норм законодавства щодо протидії такому виду насильства як булінг (цькування), що найчастіше охоплюється поняттям жорстокого поводження з дитиною
Виходячи з цього, документ пропонує передбачити механізми унеможливлення жорстокого поводження з дитиною, в тому числі булінгу (цькування) у закладах освіти, фізичної культури та спорту, оздоровлення й відпочинку дітей, культури та інших колективах.
За словами нардепа від фракції “слуг народу” й заступника голови комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина, законопроект дає визначення булінгу (цькуванню) та відносить його до більш широкої категорії – “жорстоке поводження з дитиною”, до якої також відносяться домашнє насильство й насильство за ознакою статі.
Встановлюються також:
чіткі обов’язки керівників і працівників відповідних закладів
алгоритм їхніх дій у випадку виявлення ознак будь-якого насильства над дитиною
“Стратегічною ціллю цього та всіх інших аналогічних законопроєктів і вже чинних законів є сформувати середовище, вільне від насильства та жорстокого поводження з дитиною”, – наголосив нардеп.
Згідно з прикінцевими положеннями, цей закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування (крім пункту 2 цього розділу, який набере чинності з дня, наступного за днем опублікування).
Секретар комітету парламенту з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа уточнила, що законопроект №6393-д передбачає:
розширення сфери протидії булінгу на всі заклади, в яких діти бувають поза школою – табори, гуртки, спортивні секції, навіть лікарні
превенцію (випередження) булінгу, що тепер стане обов’язковою для всіх учасників груп і колективів (адже у булінгу часто винний не хтось один)
запуск в роботу програм підтримки для жертв булінгу та корекційних програм для кривдників (які має розробити Міністерство соціальної політики України)
Метою і завданнями законопроекту №9400 є протидія, попередження та захист від булінгу (цькування) дітей та інших учасників колективів, де вони перебувають з метою навчання, тренування, творчості, оздоровлення, відпочинку, лікування тощо.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook