Безробіття і тінізація: як невдача економічного бронювання впливає на країну

В останні місяці економічна ситуація в Україні погіршується, що змушує бізнес іти в тінь. Підвищення податків та інфляція призводять до скорочення легальних підприємств, що в свою чергу спричиняє падіння надходжень до державного бюджету та зростання безробіття. Невдоволення бізнесу наростає, оскільки не реалізовано обіцяні заходи економічного бронювання, що могли б підтримати підприємства під час війни.

Бізнес не може офіційно бронювати працівників, тому закривається або переходить у тінь, що призводить до неплатежів податків. Це загрожує економічному колапсу та дефолту.

Економічне бронювання: модель Наталухи

Альтернативна модель, яку пропонує команда Дмитра Наталухи, передбачає можливість роботодавців забронювати певний відсоток військовозобов’язаних співробітників, сплачуючи за них додатковий військовий збір у розмірі 20 000 грн на місяць. У цьому випадку рішення про бронювання приймає сам бізнес без участі держави. Ця модель спрямована на підтримку економіки під час війни та дозволяє бізнесу самостійно визначати критичних для його роботи працівників​​.

Модель включає наступні кроки:

  1. Оплата збору: Підприємство вводить інформацію про працівників на електронному порталі та надає квитанцію про оплату збору.
  2. Перевірка: Податкові органи онлайн підтверджують відсутність заборгованості, і працівник отримує жовтий QR-код, що підтверджує бронювання.
  3. Оновлення даних: Заброньований працівник оновлює свої дані в центрах адміністративних послуг, після чого отримує зелений QR-код, що підтверджує бронювання​.

Підтримка петиції про економічне бронювання

Петиція до Президента України наголошує на важливості запровадження економічного бронювання для підтримки економіки в умовах війни. Основні аргументи включають:

  • Фінансування ЗСУ: Стабільне фінансування через регулярні внески від бізнесу.
  • Зменшення інфляційних ризиків: Допомога в стримуванні зростання цін.
  • Підтримка критичних секторів: Збереження кваліфікованих кадрів у важливих галузях.
  • Надія для людей: Надання можливості підтримати армію фінансово для тих, хто не може брати участь у бойових діях.
  • Прогнозованість для бізнесу: Забезпечення стабільності для планування та розвитку бізнесу​.
Читайте також  В Україні знизився рівень безробіття

Нереалізація економічного бронювання підриває довіру до влади та штовхає бізнес у тінь, що призводить до скорочення податкових надходжень та загрози дефолту. Влада повинна негайно впровадити запропоновані механізми для збереження економіки та підтримки бізнесу. Тільки через ефективну взаємодію між державою і бізнесом можна уникнути економічного колапсу.

Підпишіть петицію про економічне бронювання та поширюйте цю статтю, щоб привернути увагу до цієї важливої теми.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.