Кінець війни в Україні: буде лише 6 ключових міст, де всі розселяться

Названо шість міст у яких розселятимуться українці після закінчення війни

Після того, як в Україні закінчиться війна, очікується глобальне розселення українців по країні. На цей час названо шість міст, в які розселятимуть громадян – Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків та окупований Донецьк. Про це повідомляється на сайті ТСН.

Після війни потрібно вирішити, що робити з прикордонними територіями, які розташовані поряд із Росією. Нині там дуже небезпечно. Можливо, навіть доведеться створювати якусь зону, де взагалі не буде населених пунктів. Якщо ж на цих територіях вестиметься економічна чи господарська діяльність, необхідно забезпечити безпеку людям. Тому потрібен план розвитку всієї повоєнної України.

Є таке поняття, як «екологічна ємність території», тобто скільки конкретного міста може ввібрати в себе населення, чи достатньо природних ресурсів, води, яка територія придатна для забудови, проживання та ведення господарської діяльності, а яка непридатна.

Комплексне розселення населення дозволить вирішити низку проблем, що виникають після закінчення війни та допоможе у подальшому розвитку всієї території України.

Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпро та Донецьк — ці міста мають великий економічний потенціал – це флагмани щодо впровадження нових систем господарювання та розвитку в різних сферах діяльності. І у вирішенні питання розселення українців вони продовжуватимуть відігравати важливу роль.

З усіх шести метрополісів Харків розташований найближче до кордону з росією, тож важливо подбати про посилення місцевих засобів ППО, як це зараз зроблено у Києві. Адже навіть якщо війна закінчиться, росія може продовжувати обстріл українських міст.

Незручності можуть бути пов’язані з транспортом та соціальною інфраструктурою, обслуговуванням великої кількості населення плюс можуть виникнути труднощі з переробкою відходів. У таких містах доведеться будувати поруч додаткові підприємства з переробки відходів.

Читайте також  Коли і чим закінчиться війна: історики та експерти відверто про майбутнє України

За певними дослідженнями найбільш комфортними для проживання людей є міста, де проживає 250-500 тисяч населення. Там можна оптимізувати розміщення робочих місць, зон проживання та відпочинку. А найголовніше, що в таких містах люди менше витрачають час на транспорт, що також дуже важливо.

Тому якщо йдеться про розміщення вимушено переміщених осіб, можливо, їм слід запропонувати розселятися в таких середніх за чисельністю містах. Але треба пам’ятати, що у невеликих містах найважче знайти роботу, адже невідомо, чи отримають вони інвестиції та наскільки там розвинений ринок праці.

При розробці плану розвитку територій Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розглядає як один із варіантів створення приблизно 30-кілометрової карантинної зони та перенесення промислових об’єктів до інших регіонів. Можливо, там залишиться лише сільське господарство.

Після війни відбудовувати Україну не буде кому і доведеться залучати мігрантів. Такий ризик є. З України виїхало понад 6 мільйонів осіб, до того ж слід враховувати, що в нас переважно старе населення, а на ринку праці пропозиція та потреба у робочій силі мають певною мірою балансуватись.

Тому може виникнути ситуація, коли в демографічному сенсі ми не зможемо забезпечити ринок праці шляхом власного населення і доведеться розглядати питання залучення мігрантів.

До мігрантів можна ставитися по-різному, але для постійної підтримки темпів економічного розвитку України ми матимемо гостру потребу в робочій силі. Питання трудової міграції в Україну має вирішуватись на рівні уряду, підприємців.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.