“Вpaжає і доpослих і дітей”: в Укpаїні зафікcували невiдому інфeкцію, медики назвали ймовіpний дiагноз

Києвом поширюється невідома інфекція. Жителі столиці повідомляють про масові випадки захворювання, яке вражає як дорослих, так і дітей.

Починається все із нежиті та головного болю, а далі підвищується температура, з’являється біль у животі, і нарешті починають боліти очі.

Такі симптоми можуть бути притаманні багатьом захворюванням, кажуть медики. Але спеціалісти переважно схиляються до одного діагнозу.

Як інформує “Today.ua“, чутки про цю пошесть, що розповзається містом, ширяться столицею вже кілька тижнів. Спочатку почали масово хворіти діти, особливо у дитсадках, а згодом недуга перекинулася й на дорослих.

Клінічна картина захворювання розвивається приблизно в такій послідовності: нежить, головний біль, кашель, біль у горлі, слабкість, озноб, біль у животі, підвищення температури, різкий біль в очах, запалення слизової оболонки очей та виділення з очей.

Хтось, можливо, не помічає початкових симптомів або не надає їм значення. Саме так було в однієї з киянок, яка розповіла виданню, як на ранок прокинулась із запаленням очей.

“Прокинулася посеред ночі від гострого болю в оці. На ранок око стало зовсім червоним, з’явилися гнійні виділення.

Написала колезі, а вона розповіла, що в її сина тиждень тому були аналогічні симптоми.

Потім інші знайомі розповіли, що син ходить до дитсадка і в групі масово діти хворіють, маючи аналогічні симптоми”, -розповіла жінка.

Кілька днів вона пробувала лікуватись удома. Але недуга не минала, тож довелось іти до лікаря. Жінка каже, що в медичному закладі таких, як вона, виявилось багато.

Медики назвав ймовірний діагноз

За словами ученого-імунолога, директора інституту біохімії імені Палладіна Сергія Комісаренка, такі симптоми притаманні аденовірусному кон’юнктивіту. Це – інфекційне захворювання слизової оболонки очей.

Втім, сказати напевне, що то саме кон’юнктивіт, не зможе навіть найдосвідченіший лікар. Точний діагноз можна дати, лише зробивши посів бактерій. Але досвідчений спеціаліст майже зі стовідсотковою вірогідністю може поставити правильний діагноз за клінічними ознаками.

Читайте також  Відродження і процвітання: Екстрасенси та провидці вразили прогнозом про майбутнє України. Уже у 2020 році

“Зараження аденовірусними кон’юнктивітами відбувається як правило повітряно-крапельним шляхом. Але іноді, як то буває, починають свербіти очі – люди труть руками очі, а руки забруднені й так переноситься”, – каже медик.

Саме тому захворювання найчастіше починає свій шлях із дитячих колективів. Адже діти, особливо в садочку, граються спільними іграшками. І якщо хтось “приніс” це захворювання, то й решта дітей його матиме.

У дітей воно протікає легше, ніж у дорослих. Та в будь-якому разі медик не радить займатися самолікуванням. Краще звернутись по допомогу до лікаря.

“Як правило він вражає лише очі. Однак очі у нас безпосередньо пов’язані з головним мозком, отут є небезпека певна. Між іншим, коронавірусне захворювання часто потрапляло до мозку через ніс або через очі”, – попередив імунолог.

Отже, якщо виявили у себе або у когось із сім’ї такі симптоми, не гайте часу та не експериментуйте на собі, а йдіть до спеціаліста.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.