Чи може військовозобов’язаний переїхати в інше місто під час мобілізації

Під час дії правового режиму воєнного стану українські чоловіки не можуть виїжджати за кордон без підстав на це, а також  не можуть переїжджати в інше місто без попередження ТЦК 18 травня 2024 року набуває чинності новий закон щодо посилення процесу мобілізації.


Цей документ передбачає низку заборон для чоловіків з 18 до 60 років.

Про це йдеться в тексті відповідного закону.

Згідно із законодавством, призовник повинен:

уникати зміни місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний період без дозволу керівника відповідного ТЦК;

у 7-денний термін з дня прибуття до нового місця проживання особисто прибути з паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного ТЦК.

Таким чином, у разі переїзду військовозобов’язаний має особисто з’явитися протягом семи днів з документами до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб підтвердити своє нове місце перебування.

Втім, з 18 травня 2024 року новий закон зобовʼязує всіх чоловіків мобілізаційного віку завжди носити при собі військово-обліковий документ, що автоматично розвʼязує питання переміщення в іншу область. В такому випадку, ця процедура не потребуватиме додаткових узгоджень.

Що стосується перебування в зоні прикордонної смуги (ділянка місцевості за 5 км від державного кордону), то потрібно врахувати один нюанс.

Для в’їзду, перебування або роботи в цій зоні необхідно отримати спеціальний дозвіл від Державної прикордонної служби України.

Зауважимо, що місцевим жителям прикордонної смуги, які мають прописку, надається дозвілвід ДПСУ один раз і на невизначений термін.

Водночас всі, хто не мають прописки на цій території, отримують документ, який потребує оновлення через рік після його отримання.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.