Такими доларами вже можна обклеювати стіни: які купюри у вас не прийме жоден обмінник

Українцям радять ознайомитись із критеріями, встановленими Національним банком України для прийому чи обміну банкнот. Ці рекомендації допомагають забезпечити цілісність та безпеку валюти в обігу, а також захищають від підроблених банкнот, як повідомляє «obozrevatel».

Обмеження на пошкоджені або зіпсовані банкноти мають сенс, оскільки купюри зі значними змінами або дефектами потенційно можуть бути підробленими або скомпрометованими. Відмовляючись від таких купюр, банки та обмінники допомагають зберегти цілісність валютної системи.

Також примітно, що в Україні щодо мало обмежень на операції з обміну валюти, що дозволяє фізичним особам купувати чи продавати валюту із мінімальними перешкодами. Однак вимога ідентифікації та документації для транзакцій, що перевищують певний поріг, допомагає запобігти відмиванню грошей та забезпечує прозорість фінансових транзакцій.

Важливо відзначити, що зараз йдеться про банкноти з пошкодженими елементами дизайну та захисту, зі зміненим початковим кольором паперу та/або зображень, плямами, включаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти. Сюди також відносяться банкноти із загальними забрудненнями, включаючи папери, що викликають люмінесценцію, в ультрафіолетових променях і ті, які мають явні друкарські недоліки.

Ще до цієї категорії додані і купюри, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної банкомемітентом відповідної валюти.

Крім цього, можуть не прийматися банкноти за погодженням із відповідальним підрозділом банку. Йдеться про розірвані на частини купюри і ті, що обпалені, пропалені, старі (через тривалу дію вологи, різних рідин, хімікатів або з ознаками гниття).

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.