18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію. Адвокат Олег Горбачов розповів, якими способами держава примушуватиме громадян з’явитися до Територіальних центрів комплектування.
Після того, як закон набуде чинності у військовозобов’язаних громадян буде 60 днів, щоб оновити свої військово-облікові дані. Якщо цього не зробити, розпочнуться проблеми.
Напередодні депутати Верховної Ради погодили збільшення у десятки разів штрафів для громадян, які ухиляються від мобілізації. Раніше за це накладався штраф від 510 до 850 грн, а тепер за порушення мобілізаційного законодавства у воєнний час доведеться викласти суму від 17 тисяч до 25,5 тисячі гривень.
Адвокат Олег Горбачов закликає поспішити зі сплатою штрафу, якщо він буде вам нарахований. Бо інакше на ухилянта можуть чекати серйозніші проблеми.
“Якщо людина не сплачує штраф, то відкривається виконавче провадження, в межах виконавчого провадження вже можуть бути накладені арешти на банківські рахунки, якими володіє така особа”, – розповів юрист.
Горбачов зазначив, що право на те, щоб оскаржити штраф, у громадянина залишається навіть після того, як він його сплатив. Отже, якщо ви маєте намір це зробити, все одно краще спочатку внести потрібну суму, щоб уникнути блокування рахунків, а вже потім йти до суду.
Нагадаємо, що також суттєво збільшились штрафи й для роботодавців. За приховування даних про співробітника у воєнний час їх можуть покарати на суму від 34 тисяч до 59 тисяч гривень.
Олег Горбачов зазначає, що поки в його юридичній практиці не було випадку, коли ТЦК накладали санкції на фірми та компанії. Однак після набуття чинності новим законом це може змінитися.
Наразі в різних ефірах українські чиновники, депутати та представники силових структур в один голос стверджують, що нові штрафи для ухилянтів починають діяти наступного дня після ухвалення закону у парламенті. Однак це суперечить чинному законодавству.
Раніше ми посилалися на адвоката Антона Болтика, який докладно пояснив, чому нові штрафи для громадян, які ухиляються від мобілізації, почнуть працювати лише з 1 січня 2025 року. Отже, кількість судових позовів через два з гаком місяці може просто втопити українську юстицію.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook