Аби вони не закінчували навчання в дітородному віці
Шостий рік в Україні триває шкільна реформа, впровадження Нової української школи, яка зокрема передбачає 12 річну систему освіти. До першого класу діти йдуть у 6 років. Щоправда, освітяни з досвідом, запевняють, що починати шкільну освіту треба не в 6 років, а в 3-5 років.
Україна якомога швидше має переходити на 12-річну систему середньої освіти. Однак шкільне навчання повинне починатися не з 6 років, як зараз, а значно раніше – із 3-5.
Україна – єдина країна в Європі, яка ще не перейшла на 12-річне шкільне навчання. Це потрібно робити якнайшвидше, оскільки ми безнадійно відстаємо в цьому від інших країн. А обсяг знань, який потрібно освоїти у середній школі, вже непросто вмістити до 11-річної програми, – пояснює колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти, доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук.
На його переконання, додати ще один рік навчання, 12 клас це не зовсім правильне рішення. Адже у такому випадку діти закінчуватимуть школу у 18-19 років. Рік навчання слід додавати на старті, тобто починати шкільну освіту раніше.
Ми чи не єдина країна в Європі, де немає 12-річки. Але при цьому сором’язливо мовчимо, що в інших країнах відлік 12 років починається з 3,4,5 років. Щоб випускники не закінчували 12-річку в дітородному віці.
Між іншим, коли тільки починали говорити про 12-річку, я особисто наполягав і переконував у тому, що один рік треба додати знизу…
Це також дуже важливий мотиваційний фактор: чи варто дитину віддавати до школи, яку вона закінчить майже у 19 років, – каже колишній керівник УЦОЯО.
Нагадаємо, в Україні готують реформу середньої і старшої школи. Йдеться про розділення молодшої, середньої та старшої школи. У старшій школі, тобто у 10, 11 та 12 класі залишиться тільки половина школярів, решта після 9 класу підуть до ПТУ.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook