Новий закон про мобілізацію передбачає можливість конфіскації автомобілів у громадян, зокрема й у депутатів. Йдеться про тих громадян, які мають більше однієї машини.
Адвокат Тетяна Книш повідомила, що новий закон не забороняє забирати автомобілі у народних обранців та чиновників. Причому відомо, що депутати ВРУ не підлягають мобілізації, але стаття закону про військово-транспортний обов’язок їх також стосується – жодної заборони немає.
У кого забиратимуть авто на ЗСУ
За законом, вилучатимуть не всі авто та не у всіх. Є окремі категорії власників та транспорту, яких може торкнутися ця норма. Крім органів влади, обов’язок також поширюється на установи, підприємства, зокрема, залізницю, аеропорти, порти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, які забезпечують експлуатацію транспорту.
У парламенті запевнили, що 90% українців точно не варто турбуватися, у них не відбиратимуть легковики. Однак другий транспортний засіб потенційно може бути задіяний до виконання завдань сектору безпеки та оборони. Це виключно специфічні транспортні засоби та звичайні легковики ЗСУ не будуть потрібні.
Військовим більше потрібні позашляховики, вантажівки, спеціальна техніка. Поки що остаточного списку немає, але його сформують ЗСУ, а потім у регіонах створять мобілізаційне замовлення.
Мобілізовані транспортні засоби заборонено перереєструвати, продавати, відправляти до іншої області або за кордон. Їх мають повернути власникам упродовж 30 днів після демобілізації.
Щодо автопарку нардепів, то він вражає. Багато хто за документами використовують машини дружин, матерів, батьків та інших родичів. Однак у деяких офіційно зареєстровано кілька дорогих авто.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook