Народний депутат Юлія Тимошенко вважає, що для внесення постанови про звільнення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не потрібна наявність 150 підписів народних депутатів за цей документ.
Про це лідерка фракції “Батьківщина” заявила під час прес-конференції, пише Корупція.Інфо
Вона зазначила, що фракція “Батьківщина” запитувала у секретаріаті Ради, чому постанова про звільнення Гройсмана була знята з сайту парламенту, на що вони отримали відповідь, що без 150 підписів ця постанова є неконституційною.
“Все це обман, 150 підписів треба збирати лише, якщо відправляти весь уряд. А мова йде про лише про прем’єр-міністра”, – зазначила Тимошенко.
Крім того Тимошенко звинуватила у знятті постанови з реєстрації президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голову парламенту Андрія Парубія.
“Це груба фальсифікація. Це ручне управління у Верховній Раді. За це несуть відповідальність три людини: Петро Порошенко, Володимир Гройсман та Володимир Парубій. Проект постанови зняли антиконстутиційно”, – зазначила вона. “Ми вимагаємо звільнення Гройсмана негайно. Ми безумовно подаватимемо до суду”, – додала Тимошенко.
Нагадаємо, згідно із статтею 115 Конституції України, “відставка прем’єр-міністра України, прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри Кабінету Міністрів України мають наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України. У цих випадках Верховна Рада України здійснює формування нового складу Кабінету Міністрів України у строки і в порядку, що визначені цією Конституцією”.
Як відомо, 10 лютого 13 нардепів від “Батьківщини”, в числі яких лідер фракції Юлія Тимошенко, зареєстрували постанову про відставку прем’єр-міністраГройсмана. Однак ввечері 10 лютого постанова зникла з сайту Ради.
При цьому в партії “Батьківщина” заявили, що “вимагають роз’яснень від апарату Верховної Ради та повернення проекту постанови на офіційний сайт парламенту”.
У Раді пояснили, що згідно зі ст. 87 Конституції, Верховна Рада може розглянути питання про відповідальність уряду, якщо таку постанову подасть не менше 1/3 від складу парламенту, тобто не менше 150 депутатів.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook