Наступного року курс долара не досягне 40 гривень, як прогнозують багато аналітиків, і як закладено в бюджеті-2024, а залишиться на позиціях, значно нижчих за цю планку. Відповідно, девальвація гривні буде нижчою, ніж очікують, а зростання вітчизняної економіки становитиме 4,5%.
З’явився несподіваний прогноз курсу долара на 2024 рік: яка доля судилася гривні – today.ua
Таким прогнозом поділився CEO компанії Dragon Capital Томаш Фіала.
Інвестиційний банкір вважає, що девальвація гривні у 2024 буде набагато нижчою, ніж закладено у бюджеті-2024, і ніж прогнозують деякі його колеги. Так, на кінець 2023 року курс долара може становити 37 гривень, а за підсумками 2024 – зрости до 39 гривень. Таким чином, долар не підніметься навіть до 40.
Для такого прогнозу в Україні є економічні передумови. З урахуванням воєнного часу, українська економіка демонструє дуже хорошу стійкість, вважає Фіала. Він переконаний, що наступного року приріст української економіки становитиме близько 4,5% (за прогнозами уряду має бути 5%). І це – дуже гарний показник для воєнного часу.
При цьому він нагадав, що темпи інфляції знижуються швидше, ніж очікувалося раніше. Так, вже у жовтні інфляція знизилася до 5,3%. І таке зниження, безумовно, вплине на загальнорічний показник.
“Інфляцію цього року прогнозуємо 6%, це вже в тому таргеті 5% плюс-мінус 1%, на який орієнтується НБУ”, – поділився Томаш Фіала.
При цьому, за підсумками наступного 2024 року інвестбанкір прогнозує 8%-у інфляцію. Як раніше прогнозували деякі аналітики, основною рушійною силою інфляції 2024 року може стати підвищення комунальних тарифів.
З’явився несподіваний прогноз курсу долара на 2024 рік: яка доля судилася гривні
Зростатиме і внутрішній валовий продукт. Якщо оцінити динаміку з початку війни, то ВВП 2022 року становив $160 млрд.
“Це за останні 10 років друга найкраща цифра, краще було лише у 2021 році, це $200 млрд”, – зазначив експерт.
За підсумками 2023 року він прогнозує ВВП $170 млрд, а за підсумками 2024-го він зросте ще на $20 млрд і становитиме $190 млрд.
При цьому Томаш Фіала не наголошує на джерелі українського економічного зростання. Це – гроші міжнародних партнерів, які з початку повномасштабної війни щедро вливаються в українську економіку. Якби не ця допомога, то, на жаль, все виглядало б не так оптимістично. Отже, якщо 2024 року джерело західної допомоги почне міліти, то всі показники, закладені в бюджеті-2024, можуть рухнути. Ось чому нам так важливо отримувати цю допомогу, принаймні, до кінця війни і ще хоча би кілька років після її закінчення.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook