“НБУ змінив правила обміну валюти у банках, з’явилася важлива вимога”: до чого готуватися українцям

НБУ змінив правила обміну валюти у банках. Йдеться про проведення процедури інкасо, під час якої пошкоджені купюри замінюють на нові.

Як інформує “biz.today.ua”, Національний банк зобов’язав банківські установи зазначати терміни операцій інкасо. Раніше вони могли тривати місяцями без обмеження часу. Про це повідомляється в постанові НБУ №122, опублікованій на сайті регулятора. Тепер українцям мають повідомляти про вартість інкасо та точні терміни обміну прийнятої валюти.

Нагадаємо, що інкасо проводиться з комісією близько 10-30% від номіналу. Таким чином, за бажання обміняти стару банкноту номіналом 100 євро вам повернуть близько 70-90 євро.

Банки мають договори з іноземними фінансовими установами. Пошкоджену валюту відправляють до інших країн, де здійснюється обмін. Така послуга доступна не у всіх фінансових установах України. Більшості легше відмовитися приймати стару купюру.

На даний момент із 65 банків можна здати валюту на інкасо лише у 6: ПУМБ, Райффайзені, Укрексімбанку, МТБ, Кредобанку та Першому інвестиційному банку. Вони мають різний розмір комісії – від 10% до 50%.

За даними Нацбанку України, можна обміняти навіть купюри, які були порвані на частини, а потім склеєні, і у них пошкоджені елементи дизайну. У закордонних банках проведуть експертизу такої готівки та видадуть нові гроші аналогічного номіналу.

На обмін можна здати банкноти, які мають локальні пошкодження та потертості, відбитки печаток чи штампів площею до 200 кв. мм, до трьох плям не більше 5 мм кожна, з надрізами та надривами – до трьох штук діаметрів до 3 мм кожна та з проколами – до чотирьох штук діаметром до 1 мм кожен.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.