Адвокат повідомила, чи призиватимуть до армії вагітних жінок

З 1 жовтня в Україні розпочався військовий облік для жінок-медиків та фармацевтів. Адвокат Анжела Василевська повідомила, чи призиватимуть до армії вагітних.

Багато жінок не знають про свої права для отримання відстрочки від мобілізації, зокрема через вагітність. Українське законодавство потребує доопрацювання, бо питання не врегульоване.

Анжела Василевська зазначила, що вагітність не вказана як причина для відстрочки від мобілізації. За словами юриста, рішення про придатність або непридатність вагітних до служби прийматимуть ВЛК. Особливо це стосується першого триместру вагітності.

Правозахисниця порадила військовозобов’язаним жінкам надсилати до військкоматів заяви про відстрочку поштою з описом вкладення. При цьому документи слід завіряти нотаріально. Тоді вдасться довести, що українку мобілізували попри її бажання.

“Заяву можна подати фізично прямо до ТЦК. Але краще буде надіслати заяву з нотаріальними копіями підтверджуючих документів, що засвідчують ваше право на відстрочку, до ТЦК експрес-надсиланням з описом вкладення на спеціальному бланку Укрпошти. Це буде доказом того, що ви зверталися із заявою про ТЦК надання вам відстрочки. Інакше буде важко довести, що вас мобілізували всупереч бажанню і було проігнороване ваше право на відстрочку”, – пояснила Василевська.

За законом жінки, які перебувають у запасі, в умовах особливого періоду можуть бути призвані на військову службу. Вони мають право на відстрочку від мобілізації, якщо:

страждають від захворювання, яке заважає військовій службі;
повинні доглядати хворого члена сім’ї першого ступеня родинних зв’язків;
їхні чоловіки служать у ЗСУ;
виховують трьох та більше неповнолітніх дітей;
виховують дитину з інвалідністю;
забезпечують виконання держпрограм, пов’язаних із обороною.

Анжела Василевська наголосила, що прикордонна служба не робитиме винятків для жінок та чоловіків. Якщо українка має медичну фармацевтичну спеціальність та перебуває на військовому обліку, її можуть не випустити за кордон.

Читайте також  У коломийських безхатьків з’явилося тимчасове житло. ФОТО

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.